AppleGiyilebilir TeknolojiGüncel Teknoloji Haberleri

Netflix CEO’su Apple Vision Pro Hakkında Konuştu

Apple Vision Pro için sektörün önde gelen markalarında çeşitli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Sıradaki ise Netflix.

Apple Vision Pro’nun ön siparişleri geçen hafta başladı ve birkaç gün önce analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın 160.000 ila 180.000 adet arasında satış yaptığını bildirdi. Ancak Apple’ın uzamsal bilgisayarının gururlu yeni sahipleri, bunları Netflix izlemek için kullanmayacak.

Netflix Eş CEO’su Greg Peters, Stratechery ile röportaj yaptı ve Vision Pro’da Netflix uygulamasının bulunmadığını söyledi. Uzun lafın kısası, buna değmez; kulaklığa sahip olan potansiyel abone sayısı, yayın uygulamasını platforma taşımak için gereken çabaya kıyasla yeterli değil.

Bu, Apple Vision Pro’da hiçbir zaman bir Netflix uygulamasının olmayacağı anlamına gelmiyor; Peters kesinlikle buna karşı değil ancak şirket şimdilik durumun nasıl gelişeceğini görmek için bekliyor.

Netflix, Apple’ın ürünü için yerel bir uygulama hazırlamayı atlayan ilk şirket değil; YouTube ve Spotify’ın da özel uygulamalar yapma planları yok (tabii ki web tarayıcısını kullanabilirsiniz).

Cupertino’nun kendi Apple TV+ yayın hizmeti Vision Pro’da mevcut ve bu yalnızca sanal bir ekran değildir; şirket, 8K çözünürlükte ve Uzamsal Ses ile 180° 3D çekim olan “Apple Immersive Video” adlı yeni bir formatı piyasaya sürdü.

Netflix, 2015 yılında bir VR uygulaması başlattı ve hatta 360°’lik bir video oluşturmak için popüler Stranger Things serisinden yararlandı (her ne kadar bunu YouTube’da yayınlamış olsa da). Netflix’te deneyebileceğiniz birçok başka VR filmi de var. Sadece Vision Pro’da değil.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu