Oyun Haberleri

Naughty Dog Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor

Sevilen oyun firmalarından Naughty Dog, yeni bir oyun üzerinde çalıştığını resmen duyurdu. Umarız yeni bir krizi de beraberinde getirmez.

Naughty Dog, stüdyonun şimdiye kadar tasarladığı en iddialı proje olarak bahsettikten sonra Aralık 2023’te resmi olarak iptal edilen The Last of Us Online’da bir sorunla karşılaşmış olabilir.

Naughty Dog, stüdyonun kaynaklarının büyük bir kısmını uzun yıllar canlı hizmet oyununun sürekli geliştirilmesi ve desteklenmesine yatırmak yerine, anlatıya dayalı tek oyunculu oyunlar yapma şeklindeki son derece başarılı formülüne sadık kalmayı seçti.

Başarısız olan bu çabaya rağmen stüdyonun milyonlarca hayranı hâlâ bir sonraki projeyi sabırsızlıkla bekliyor. Bugün, Naughty Dog eş başkanı ve yaratıcı bölüm başkanı Neil Druckmann, Sony‘nin web sitesinde yayınlanan bir röportajda bu konu hakkında biraz konuştu. Druckmann bunu şimdiye kadar üzerinde çalıştığı en heyecan verici proje olarak nitelendirdi ve bunun ana akımın oyun algısını yeniden tanımlayabileceğini söyledi.

Hayalimdeki birkaç proje üzerinde çalışma şansına sahip oldum ve şu anda yeni bir proje için heyecanlıyım ki bu belki de şu ana kadarkilerin en heyecan vericisi. Benim büyüdüğüm dönemden farklı olarak, tüm yaş gruplarını aşan bir şekilde oyun oynamaya yönelik artan bir takdir var. Bu değişim, oyuncularla oyun oynamayanlar arasındaki uçurumu kapatacağını umduğum The Last of Us ile televizyona geçiş girişimimizle vurgulanıyor. Dizinin başarısı, sunduğu zengin ve sürükleyici deneyimleri gösteren oyunlara dikkat çekti. Bu görünürlük beni yalnızca mevcut projemiz açısından değil, aynı zamanda küresel bir izleyici kitlesini büyüleyecek daha geniş oyun potansiyeli açısından da heyecanlandırıyor. Bu yeni oyunun, özellikle de The Last of Us’ın başarısının ardından, ana akım oyun algısını yeniden tanımlayabileceği için nasıl yankı bulacağını görmek için sabırsızlanıyorum.

İfadesi belirsiz olduğu kadar ilgi çekici de. Sinematik yetenek ve anlatı odaklı oynanışa daha da fazla odaklanılmasından mı bahsediyor? Her ne olursa olsun, The Last of Us Part II’nin üzerinden dört yıl geçmesine rağmen Naughty Dog’un yeni oyunu hakkında somut bir şey öğrenmemiz muhtemelen biraz zaman alacak. Resmi bir açıklama gelene kadar bu tür şifreli şakalara devam etmek zorunda kalacağız.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu