Motorola Aklınızı Başınızdan Alacak Bir Teknoloji Tanıttı

Motorola aklınızı başınızdan alacak bir teknoloji tanıttı. Bu konseptle birlikte akıllı telefonlara artık eskisi gibi bakamayacaksınız.

Lenovo dün yıllık Global Tech World etkinliğine ev sahipliği yaptı ve açılış konuşmasında öne çıkanlardan biri esnek pOLED ekranlı Motorola konsept telefon oldu. Cihaz bileğinizin etrafında bükülebilir veya bir tripod olarak kendi başına durabilir ve Lenovo, bunun geleceğin eller serbest deneyiminin anahtarı olduğuna inanıyor.

Motorola, bu cihazın ayrıntılı özelliklerini paylaşmadı ancak cihazın 6,9 inç diyagonal ve FHD+ çözünürlüğe, bazı dikkat çekici çerçevelere ve kumaş arka yüzeye sahip olduğunu biliyoruz. Cihaz, muhtemelen mıknatıslar aracılığıyla bileğinizde sabit kalmak için metal bir manşete takılabilir. Kullanıcı arayüzü, ekranın nasıl hizalandığına göre kendini şekillendiriyor gibi görünüyor ve Motorola, esnek cihazı bileğinize takmanın size Razr 40 Ultra, diğer adıyla razr+ ve tam Android uygulamalarını çalıştıran 3,6 inç kapak ekranına benzer bir deneyim sağlayacağını paylaşıyor.

Yüksek ihtimalle konseptten öteye gidemeyecek bu cihaz için şirket herhangi bir piyasaya sürme planı paylaşmadı. Oysa piyasaya sürülebilirse pazarda fark yaratmayı başarabilir. Motorola, katlanabilir telefon konseptini ilgi çekici fikirlerle benzersiz bir şekilde yürütebilen firmalardan. Özellikle Razr serisi katlanabilir telefonları pazar lideri Samsung’un modelleriyle sıkça kıyaslanıyor.

Motorola ayrıca form faktöründen yararlanacak bazı üretken yapay zeka özelliklerini de tanıttı. Yeni konsept telefonda çalışan MotoAI, kullanıcıların duvar kağıdını ve temasını kişiselleştirmesine olanak tanıyor; böylece bir kıyafetin fotoğrafını çekip, ardından duvar kağıdınız olarak ayarlanabilecek yapay zeka tarafından oluşturulan görüntüleri alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu