Moto E13 Render Görüntüleri Yayınlandı

Motorolanın giriş seviyesi modeli olacak olan Moto E13 modelinin render tasarımları yayınlandı.

Motorola’nın yeni bütçe dostu telefonu Moto E13 geçtiğimiz günlerde Geekbench platformunda gözükmüştü. Ondan önceki haftalarda da Tayland ve Hindistan’da NBTC ve BIS sertifikalarını almıştı. Yeni bir sızıntı ile cihazın render alınmış tasarımları yayınlandı.

Moto E13 ilk önce Hindistan pazarında piyasa girecek. Daha sonrasında ise tüm pazarlarda piyasaya girmesi bekleniyor. Cihaz bütçe dostu sınıfında yetenekli bir kamera, seviyesine göre iyi bir ekran ve yeterli bir pil kapasitesi sunuyor. Motorola tarafından cihaz hakkında hiçbir resmi açıklama olmasa da birçok sızıntı bulunuyor.

Oluşturulan resimlerde de görülebileceği gibi cihazın arka kısmında dikdörtgen içerisinde iki kamera gibi gözüken ancak bir kamera ve bir LED flaş bulunuyor. 2022 yılında piyasaya sürülen birçok giriş ve orta seviyesi akıllı telefonlarda görmüş olduğumuz bir tasarım. Kasanın ortasında Motorola amblemi bulunuyor.

Moto E13

Arka kısmı kavisli olmasından dolayı plastik bir kapak olması bekleniyor. Cihazın sağ tarafında güç ve ses düğmeleri bulunuyor. Alt kısmında ise USB Type-C bağlantı noktası, hoparlör ızgarası ve bir mikrofon kesimi bulunuyor.

Giriş seviyesi modellerden alışkın olduğumuz gibi bu model de kalın çerçeveler ve su damlası çentikli bir ekrana sahip. Ve bazı Redmi modellerinde de olduğu gibi büyük bir alt çerçevesi bulunuyor. Giriş seviyesi çoğu modelde kalınlık önemli bir faktör olmadığı için 3,5mm kulaklık girişi bulunuyordu ancak Moto E13 modelinde kulaklık girişi bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir: Moto E13 Geekbench’te Görüldü

Geçtiğimiz günlerde Geekbench platformunda gözüken cihaz da ARM Unisoc T606 işlemcisi ile birlikte geleceği gözüküyordu. 1.61 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekten oluşuyor. Cihaz listede gözüktüğü üzere Android’in son sürümü olan Android 13 ile birlikte ve 2 GB Ram ile birlikte kutudan çıkacak. Ram kapasitesi düşük olduğu için Android Go yazılıma sahip olması muhtemeldir. Geekbench’in tek çekirdekli test sonucundan 318, çok çekirdekli test sonucundan ise 995 puan almıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu