FacebookGenelGoogleGüncel Teknoloji HaberleriİnternetMobil OyunlarMobil UygulamalarOyun HaberleriTikTok

Mobil uygulamalar koronavirüs etkisiyle coştu! Rekor seviyeye ulaştı

Mobil uygulamalar içinde bulunduğumuz koronavirüs salgını nedeniyle 2020’nin ikinci çeyreğinde rekor seviyede indirme sayısına ulaştı.

Dünya genelinde mobil uygulamalar indirme sayılarıyla yılın ikinci çeyreğinde %31,7 artışla tüm zamanların en yüksek rakamı olan 37.8 milyara ulaştı. Bu dönemde Apple’ın iOS platformu App Store‘dan indirmeler ise %22,6 artarak 9,1 milyar seviyesine geldi. Google’ın Android platformu Google Play üzerinden indirmeler ise %34,9 artarak 28,7 milyara ulaştı. Bu rakamlar indirme sayılarının tüm zamanların en yüksek seviyesine geldiğini gösteriyor.

2019’un ilk yarısında uygulama mağazalarında harcanan rakam 40,6 milyar dolar olurken bu yıl %23’lük artışla 50,1 Milyar dolara ulaştı. App Store‘da yapılan harcamalar 32,8 milyar dolar; Google Play‘de ise 17,3 milyar dolar olarak dikkat çekiyor.

En çok indirilen uygulamalar

Pandemi döneminde uzaktan çalışma ve online eğitimlerin hızlı bir şekilde artması nedeniyle en çok yüklenen uygulama Zoom oldu. TikTok ve Facebook yine Zoom’dan sonra en çok tercih edilen uygulamalar oldu. Bu dönemde App Store’da en çok indirilen Zoom olurken Google Play’de TikTok oldu.

Mobil uygulamalar

En çok indirilen oyunlar

100 milyondan fazla indirme sayısına ulaşan Save The Girl en çok indirilen oyun olurken; ikinci sırada Garena Free Fire ve onun ardından PUBG Mobile yer alıyor.

Mobil uygulamalar

Dünya genelinde devam eden pandemi nedeniyle mobil uygulamalara olan ilginin yılın ikinci yarısında da artacağı ve yıl sonunda rekor seviyede indirme sayısına ulaşacağı gözüküyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu