DonanımGüncel Teknoloji HaberleriMicrosoftTabletTeknoloji

Microsoft Surface Pro 5 geliyor!

Microsoft her ne kadar akıllı telefon kategorisinden bekleneni veremese de, Surface serisi ikisi bir arada bilgisayar çözümleriyle sektöre yön veren şirketlerin başında geldi. Şirket cephesinden bu defa beşinci nesil Surface Pro modeli bekleniyor ki; uzun bir aradan sonra nihayet bilgisayar hakkında bazı gelişmeler yaşandı. DigiTimes tarafından yayınlanan bir rapora göre Surface Pro 5 2017’nin ilk çeyreğinde muhtemelen mart ayı içerisinde tanıtılacak. Microsoft’un aynı dönemde dizüstü bilgisayar Surface Book 2 modelini de duyurması bekleniyor.

Surface Pro 5

Surface Pro 5 bazı özellikler

Surface Pro 5’in teknik detayları şu an için bilinmiyor, ancak bu noktada bazı haberler yok değil. İddiaya göre bilgisayar Intel’in Kaby Lake tabanlı işlemcilerinden güç alacak. Yeni nesil işlemciler yeni Surface bilgisayarın özellikle pil süresi konusunda elini daha da güçlendirecek. Bir diğer önemli detay ise Ultra HD ekran. Microsoft ikisi bir arada bilgisayarda 4K ekrana geçiş yapacak. Bilgisayara ayrıca manyetik şarj standına sahip bir kalem eşlik edecek.

 

>> ilginizi çekebilir; Snapdragon 835 özellikleri ve tanıtım tarihi

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu