Akıllı TelefonAndroidKatlanabilir TelefonlarMicrosoft

Microsoft Surface Duo Resmen Öldü

Microsoft Surface Duo resmen öldü. Microsoft'un katlanabilir cihazının fişi çekildi ve artık resmen güncelleme almayacak.

Microsoft Surface Duo resmen öldü. Microsoft’un katlanabilir cihazının fişi çekildi ve artık resmen güncelleme almayacak.

Eylül 2020’de piyasaya sürülen Surface Duo artık yazılım güncellemelerini almayacak. Buna Android sürüm yükseltmeleri ve güvenlik yamaları da dahil.

Surface Duo, kutudan Android 10 ile çıktı ve üç yıllık Android güvenlik güncellemeleri ve işletim sistemi yükseltmeleri vaadiyle geldi. Ocak 2022’de Android 11 güncellemesini aldı ve daha sonra Ekim ayında katlanabilir cihazlar için son Android sürüm yükseltmesi olan Android 12L’ye yükseltildi. Bu sadece iki Android sürümü yükseltmesi ve 1.399 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürülen bir telefon için pek de etkileyici değil.

Ekim 2021’de Android 11 ile piyasaya sürülen Microsoft Surface Duo 2, aynı zamanda üç yıllık güvenlik güncellemeleri ve işletim sistemi yükseltmeleri vaadiyle de geldi. Geçtiğimiz Ekim ayında Android 12L güncellemesini aldı ve 21 Ekim 2024’ten sonra herhangi bir Android sürüm yükseltmesi ve güvenlik yaması almayacak. Microsoft’un, yazılım desteğini bırakmadan önce Surface Duo 2 için yeni bir Android işletim sistemi yükseltmesi yayınlayıp yayınlamayacağı henüz bilinmiyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu