Güncel Teknoloji Haberleri

Microsoft Gelirlerini Açıkladı

Microsoft 2017’nin ilk çeyrek finansal raporlarını bugün açıkladı ve raporlara göre yazılım devinde işler iyi gidiyor gibi geliyor.

Microsoft tarafından açıklanan rapora göre şirket 20.5 milyar dolar gelir elde etti ve bunun 4.7 milyon doları ise net kar olarak şirkete kaldı. Şirketin en çok para getiren bölümlerinde ise iki servisi özellikle dikkatleri üzerine çekiyor.

Büyümeler Dikkat Çekici

Office ve Cloud servisleri şirketin göz kamaştıran bölümleri olarak ön plana çıkıyor. Office bu dönemde karını %5 arttırdı. Geçen çeyreğe göre ise Office’de %8’lik bir büyüme söz konusu. Şirketin akıllı bulut sistemi olarak isimlendirdiği bölümü %8’lik bir artış gösterirken bulut servisi Azure ise karını %116 arttırdı. Veri merkezlerinden elde edilen gelir ise %11’lik bir artış gösterdi.

Windows Tarafı

Şirketin işletim sistemi tarafında donanım üreticilerinden gelen karı çok bir değişiklik göstermiyor ancak Windows Phone’dan elde edilen kar %72 gibi inanılmaz bir şekilde düştü. Şirketin cep telefonu piyasasından çekildiğini düşünürsek bu büyük bir sürpriz değil ve önümüzdeki dönemde de düşecek gibi gözüküyor.

Apple 27 Ekim Lansmanında Ne Tanıtacak?

Apple 27 Ekim

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu