GenelGüncel Teknoloji HaberleriTeknoloji

Microsoft Edge’in yeni özelliği Chrome’un kullanıcılarını elinden alacak

Microsoft'un popüler internet tarayıcısı Edge için müthiş bir özellik daha devreye alındı. WebUI 2.0 ile artık çok daha hızlı...

İnternet tarayıcıları arasındaki rekabette Chrome yıllardır lider. Google her ne kadar bu alanda sektöre öncülük etse de, Microsoft Edge’in başarısını da göz ardı etmemek gerek. Explorer’den çıkıp Edge’e dönüştüğünden bu yana Microsoft, belki de son yılların en büyük güncellemelerinden birini yaptı.

Microsoft Edge her geçen gün kullanıcı sayısında artışa geçerken, bunu kesinlikle sahip olduğu özelliklere borçlu. Yapay zeka entegrasyonu, daha fazla özelleştirilebilirlik ve akla gelecek pek çok işleve sahip olan Edge, son olarak WebUI 2.0 teknoloji ile güncellendi.

WebUI 2.0 ile Edge artık çok daha akıcı

Microsoft, Edge için yayınladığı 122 yapı numaralı yeni güncelleme ile çok önemli bir açığını daha kapattı.

Tarayıcıya WebUI 2.0’ı entegre eden teknoloji devi, ilk etapta Favori’lerin yer aldığı menüyü yüzde 40 daha hızlı hale getirdi. Şimdi ise Browser Essentials, yani performans aracı menüsü için de önemli bir arayüz iyileştirilmesi yapıldı.

Microsoft’un resmi blog sayfasından paylaştığı verilere göre Browser Essentials sekmesi, artık yüzde 42 oranında daha hızlı. Bu, kullanıcıların arayüzde daha hızlı geçişler yapacağı anlamına geliyor.

Ayrıca yazılım devi, SSD olmayan bilgisayarların özellikle bu destekten önemli derece faydalanacağını söyledi. Verilere göre RAM kapasitesi 8GB’dan az olan bilgisayarlar, ortalama yüzde 76 daha hızlı bir performans elde edecek.

Kullanıcı arayüzünde yapılan küçük çaplı bu değişiklikler, tarayıcının hiçbir özellikten yoksun olmadan hızlandırılmasını sağlıyor. Böylece stabilizasyon konusunda da kullanıcı deneyimi önemli ölçüde iyileşiyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu