Metal Gear Solid Delta: Snake Eater Oyunu Orjinaline Göre Harika!

KONAMI uzun söylentilerden sonra PlayStation Showcase’de Metal Gear Solid Delta: Snake Eater’ı nihayet tanıttı.

Aylarca süren sızıntılardan sonra Metal Gear Solid 3: Snake Eater oyununun yeni bir ismi var: Metal Gear Solid Delta: Snake Eater. KONAMI dün PlayStation Showcase etkinliğinde yeni oyunu duyurdu. Konami ayrıca orijinal üç MGS oyununun (Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty ve Snake Eater) yeniden düzenlenmiş versiyonlarını içeren Metal Gear Solid Master Collection: Volume 1’i de tanıttı.

Öncelikle oyunun şahane resmi tanıtım fragmanına bir göz atalım.

Tüm zamanların en iyi gizli aksiyon oyunlarından biri olarak kabul edilen Metal Gear Solid 3 ilk olarak 2004’te PlayStation 2 için piyasaya sürülmüştü. Serideki önceki oyunların geçmişine yönelik oluşturulan bu oyun, ana karakter Snake’i, Rusya’nın vahşi doğasında bir Sovyet askeri üssüne sızmasını konu alıyor.

Orjinal oyuna göre dayanıklılığı korumak için hayvanları avlamak gibi kamuflaj ve hayatta kalma mekaniklerini öne çıkarıyor. Grafik olarak büyük bir ilerleme yapıldığı açıkça hissediliyor. KONAMI ayrıca Metal Gear Solid Delta’da orjinal ses karakterlerinin yer alacağını doğruladı. YouTuber Cycu1 yeni oyunu Metal Gear Solid 3: Snake Eater HD Edition ile karşılaştırdı. Fakat Metal Gear Solid 3 Snake Eater HD Edition oyununun 2004 yılında Playstation 2 için piyasaya çıktığını düşünürsek grafik olarak hiçte fena görünmüyor.

Başa dön tuşu