Meta, Messenger’ı Facebook’a Tekrardan Getiriyor

Meta on yıl önce almış olduğu kararı tekrar gözden geçirerek Facebook uygulamasına dahili sohbet için Messenger’ı ekliyor.

Bundan yaklaşık on yıl önce Facebook (Daha Meta Değildi) Messenger’ı Facebook uygulamasının içerisinden dahili olarak kaldırarak tartışmalı bir karar vermişti. Mark Zuckerberg bu kararı “Her uygulama yalnızca bir şeyi iyi yapmaya odaklanır” olarak açıklama yaptı. Bu karar sonucu Facebook üzerinden birisi ile sohbet etmek isterseniz bağımsız bir uygulama olan Messenger uygulamasını cihazınıza yüklemeniz gerekiyordu. Ancak son sızıntılar ile bu karar tekrardan değişecek gibi gözüküyor.

Yaklaşık on yılın ve bir isim değişikliğinin ardından Meta rotasını tersine çeviriyor gibi gözüküyor. Facebook Başkanı Tom Alison tarafından yapılan bir açıklama da kullanıcıların Facebook uygulamasının içerisinde gelen mesajlara erişme özelliğinin test edildiğini ve yakın zamanda daha fazla kullanıcı ile test edileceğini duyurdu.

Meta > Facebook Messenger

Alison açıklamalarına, “Önümüzdeki yıl mesajlaşma özelliklerini Facebook’a entegre edebilmenin daha fazla yolunu mümkün hale getireceğiz. Sonuça ister bağımsız Messenger uygulamasından ister Facebook’un içerisinden olsun insanların iletişim kurmasını ve paylaşım yapabilmesi için kolay ve daha kullanışlı bir hale gelmesini istiyoruz.” eklemesinde bulundu.

İlginizi Çekebilir: Facebook Kasıtlı Olarak Pilleri Boşaltıyor!

Yeni açıklamaların ardından Aralık ayında Twitter kullanıcısı Matt Navarra tarafından tarafından bu özelliğin geleceğini gösteren ekran görüntüleri tekrardan ortaya çıkmaya başladı. Henüz Meta tarafından uygulama içerisinde dahili sohbet özelliğinin ne zaman tüm kullanıcılara ulaşacağı gakkında bir bilgi paylaşımı gerçekleştirmedi. Muhtemelen Meta çoğu kişinin iletişim için hali hazırda bağımsız olarak Messenger’ı kullandığını düşünerek Facebook’a eklemesi için daha rahat davranarak bu süreyi uzunca kullanabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu