Akıllı TelefonGenelTeknoloji

Meizu’dan çerçevesiz akıllı telefon geliyor!

Akıllı telefonlarda çerçeve kalınlığı tasarım noktasında en fazla eleştirilen hususların başında geliyor. Son dönem akıllı telefonlarda çerçevelerin önemli ölçüde inceldiğini söyleyebiliriz. Hatta Samsung’un kavisli ekrana sahip modelleri kenar çerçeveleri büyük oranda ortadan kaldırdı. Xiaomi’nin Mi Mix modeli ise çerçevesiz akıllı telefonlara geçiş sürecinde önemli bir adım olarak gösterilebilir. 6.4 inç büyüklüğünde akıllı telefonun üç tarafı neredeyse çerçeveden yoksun. Buradaki haberimizde telefonun tüm detaylarına göz atabilirsiniz. Şimdi ise bir başka Çinli telefon üretici Meizu, Mi Mix modeline benzer çerçevesiz bir akıllı telefon hazır hazırlığı içerisinde.

Meizu

Gizmo China sitesinde yer alan habere göre Meizu kavisli bir akıllı telefonun ardından çerçevesiz bir telefon hazırlıyor. Kavisli telefona ait ilk görüntüler geçtiğimiz günlerde internete servis edilmişti. Çerçevesiz telefonun ise görüntüleri henüz sızdırılmış değil, ancak Xiaomi Mi Mix’e benzer bir tasarımın benimseneceği gelen haberler arasında.

Yine sitenin iddiasına göre Meizu’nun çerçevesiz telefonun ekran kasa oranı %91 seviyelerinde olacak. Meizu ayrıca uzun bir süredir mobil cihazlarda kullandığı home butonunu çerçevesiz tasarıma rağmen telefonda kullanmaya devam edecek. Çerçevesiz telefonun ekranı ayrıca 2.5 kavisli camla kaplı olacak.

>> İlginizi çekebilir; 6 GB RAM’li Samsung Galaxy C9 Pro Dünyaya Açılıyor

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu