Akıllı TelefonAndroidCep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriMeizu

Meizu, Standart Telefon Pazarına Veda Ediyor

Pazarın sessiz oyuncularından Meizu, yine sessiz şekilde akıllı telefon pazarından çıkıyor. Açıklama tabii ki bizzat bu doğrultuda gelmedi.

Maalesef inişli çıkışlı bir akıllı telefon geçmişi olan firmalardan olan Meizu, görünüşe göre standart akıllı telefon pazarı için beyaz bayrağı çekmiş durumda.

Ünlü bir sızıntı kaynağı Roland Quandt, X (Twitter) üzerinden paylaştığı yeni bir gönderiyle Meizu’nun artık akıllı telefon pazarında olmayacağını, artık tamamen yapay zekaya odaklanacağını belirtti. Bu doğrultuda ise şirketin standart akıllı telefon pazarından ayrılmadan önceki son modeli ise Meizu 21 Pro olacak.

Meizu, bu kararını açıkça belirtmese de standart akıllı telefon pazarına veda edişin ”tatlı bir yolu” olarak yorumlanıyor. Telefon pazarında bulunduğu süreç içinde Türkiye pazarında da şansını deneyen, özellikle de 16th modeliyle kendi çapında büyük bir ivme yakalayan firma, maalesef olumlu ilgiyi düzgün yorumlayamadı ve Türkiye pazarından da sessizce çekildi.

Tüm odağını Çin pazarına taşıyan firma, şansını 20 Pro gibi dikkat çekici modellerle de denemesine rağmen beklediği ilgiyi göremedi ve daha fazla yatırım yapmak istemiyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu