Cep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriMeizu

Meizu FlymeOS Adını Tarihe Karıştırmaya Hazır

Meizu FlymeOS adı tarihe karışıyor. Şirket, yeni arayüz ismi için kullanıcılarından fikir bekliyor, oylama başladı.

28 Kasım 2023 13:41

Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu, Flyme işletim sistemi için yeni bir Çince isim arayışında. Şirket 9 Kasım’da işletim sistemi için yeni bir isim konusunda kamuoyunun önerilerini arayacağını duyurdu.

Meizu, potansiyel isimleri topladıktan sonra son seçimi belirlemek için bir oylama kampanyası başlattı.

Kampanya toplam 32 isim ve dört tur oylamadan oluşuyor. Kullanıcıların 32 isim arasında oy kullanacağı ilk tur oylama artık açık.

En çok oyu alan 16 isim bir üst tura yükselecek. Bu süreç dört finalist kalana kadar devam edecek.

Son oylama turu, kullanıcıların dört finalist listesinden tercih ettikleri isme oy verecekleri bir basın toplantısında yapılacak. En çok oyu alan isim Flyme OS’nin yeni Çince adı olacak.

Meizu topluluğunda ilk tur oylama artık açık. Her kullanıcı turda yalnızca bir kez oy kullanabilir. İlk tur oylama bugün 23:59:59’da (GMT +8) sona erecek.

Bu yazının yayınlandığı an itibarıyla oylamaya 5316 kişi katıldı. Her bir ismin oy sayısını göremesek de, önde gelen Çin medyası kullanıcıların yarısından fazlasının “无界” veya “Sınırsız” (çevrilmiş) ismine oy verdiğini bildirdi.

Meizu’nun Flyme OS 10 için “Yeni Nesil, Sınırsız Ekosistem” sloganını ortaya atması nedeniyle bu ismin mantıklı olduğu düşünülüyor. İsim aynı zamanda Meizu’nun “sınırsız” bir ekosistem yaratma hedefine de uyuyor.

Yerel basında yer alan haberlerde Meizu’nun ayrıca “Sınırsız Araba” ve “Sınırsız Cep Telefonu” ticari markalarını tescil ettirmek için başvuruda bulunduğu belirtiliyor.

Şirket, FlymeOS’nin nihai adını önümüzdeki haftalarda düzenleyeceği basın toplantısıyla açıklayacak. Sizi bu konuda güncel tutacağız.

 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu