Akıllı TelefonCep TelefonuGaleriGenelGüncel Teknoloji HaberleriGündemMeizu

Meizu 20 Pro Lansman Öncesi Kamerasının Yeteneklerini Gösterdi

Önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek olan Meizu’nun yeni amiral gemisi modeli Meizu 20 Pro lansman öncesi kamera yeteneklerini gösterdi.

Meizu’nun yeni amiral gemisi serisi olacak olan Meizu 20 serisi tarihler 30 Mart’ı gösterdiğinde Çin pazarında piyasaya sürülecek. Son günlerde Meizu yeni serinin modelleri hakkında bazı bilgileri çevrimiçi olarak paylaşıyor. Hatta geçtiğimiz günlerde canlı olarak bile telefonun görüntüleri bile yayınlandı. Bugün ise Meizu’nun Kıdemli Başkan Yardımcısı Yang Xueliang, Weibo sayfasında amiral gemisi Meizu 20 Pro’nun kamerasıyla çekilen birkaç fotoğrafı yayınladı.

Paylaşılan resimlere baktığımız da renk doğruluğu, canlılık ve ayrıntılar açısından en iyisi olmasa da yine de iyi işler çıkardığını söyleyebiliriz. Ayrıca ufak bir hatırlatma yapmak gerekirse bu resimlerin üretim öncesi yazılım ile birlikte çekildiğini belirtmekte fayda var. Bu nedenle telefonun kamera yetenekleri hakkında doğru ve kesin bir karar vermek için piyasaya sürülmesinin ardından gelecek olan fotoğraflar ile değerlendirilmesi gerekmektedir.

Meizu 20 Pro modelinde Sony’nin 1/1.56 inçlik IMX989 sensörünü kullanan 50 megapiksellik ana kamera ile gelmesi bekleniyor. Her ne kadar sensör güçlü olsa da üstte de belirttiğimiz gibi piyasaya sürülmesinin ardından gelecek olan fotoğraflar ile değerlendirilmesi gerekmektedir.

Telefonun kamerasının dışına çıktığımız da Meizu 20 Pro hakkında şimdiye kadar sızdırılan bilgilere bakmak gerekirse 2K+ çözünürlüğe sahip 144Hz ekran yenileme hızına sahip Samsung E6 AMOLED panele sahip olması bekleniyor. Ayrıca ekranına 1800 nit’e kadar tepe parlaklığı ve çok daha fazla yeni teknolojiyi ekrana entegre etti.

İlginizi Çekebilir: Meizu 20, Geekbench’te Kendisini Gösterdi

Telefonda 80W kablolu ve 50W kablosuz hızlı şarjı destekleyen 5000 mAh’lik bataryaya sahip olacak. Yardımcı kameralar hakkında net bir bilgi bulunmuyor ancak geniş açı ve makro kamera olmasını bekleyebiliriz. İlerleyen günlerde hem yeni sızıntılar ile hem de Meizu tarafından açıklanan yeni bilgiler sayesinde akıllı saat hakkında daha fazla bilgiye sahip olmayı bekleyebiliriz

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu