AppleGeneliPadTablet

M3 İşlemcili iPad Air 6 Yolda! Ama Kullanıcıları Mutlu Etmeyecek!

M3 işlemcili iPad Air 6 için çıkış tarihi ortaya çıktı. Ancak en güçlü iPad olması beklenen cihaz için tüm haberler iyi değil.

Apple, ürün ailesini genişletmeye devam ediyor. Kısa süre önce yeni M3 MacBook‘larını tanıtan şirketin merakla beklenen hamlesi ise iPad’ler. Daha spesifik konuşmak gerekirse M3 işlemcili iPad’ler tanıtması. Bildiğiniz üzere Apple iPad Air 5 ile M serisi işlemcileri tabletlerine getirdi. Bunu ise M2 işlemcili iPad Pro takip etti. Şimdi ise teknoloji devinin M3 serisini tabletlere getirmesi bekleniyor. Son olarak 12.9 inçli M3 işlemcili iPad Air 6 için tarih belli oldu.

M3 İşlemcili iPad Air 6 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

iPad Air serisi, standart ve Pro modeller arasında bir noktada konumlandırılıyor. Bu onları hem nispeten daha ucuz hem de oldukça güçlü yapıyor. Son olarak ise bu serinin 6. neslini bekliyoruz. Her ne kadar şimdilik resmi bir açıklama olmasa da uzmanların yeni tabletler için iyi bir tahmini var. Apple’n her hareketini takip eden Ming-Chi Kuo’ya göre, M3 işlemcili iPad Air 6, 2024’te tanıtılacak.

M3 iPad Air 6

Üstelik iPad Air 6 hakkında bazı bilgilere de sahibiz. Örneğin M3 işlemcili yeni model 12.9 inç ekran boyutuna sahip olacak. Bu da mevcut 10.9’a kıyasla büyük bir upgrade. Ne yazık ki Pro modellerdeki mini-LED teknolojisine yine bu seride göremeyeceğiz. Ancak bazı iddialar LTPO OLED kullanılacağını gösteriyor. Ne yazık ki tüm haberler güzel değil.

Süper kahraman filmlerinden duyduğumuz “büyük güç, büyük sorumluluk getirir” sözüne benzer olarak iPad modellerinde de büyük ekran, yüksek fiyat getiriyor. Yine Kuo’ya göre Apple’ın bu değişiklikleri yapması durumunda zam kaçınılmaz. Örneğin iPad Air 5 şu anda 21.355 TL’ye satılıyor. Daha güçlü ve pahalı Air 6 ise muhtemelen zamla 25-30 bin TL arasında olacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Oğuz Çakır

Uzun süredir çeşitli platformlarda devam eden teknoloji editörü kariyerime TeknoBurada.Net'te Yazı İşleri Müdürü olarak devam ediyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu