Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriMobirollerNokiaTeknolojiWindows

Lumia 950 XL için Windows 11 Müjdesi!

Microsoft’un tarihe karışan telefon Lumia 950 XL için Windows 11 müjdesi geldi. Geliştiriciler bu telefona Windows 11’i kurmayı başardı.

Microsoft’un Steve Ballmer döneminde yaptığı büyük hataların sayısı bir elin parmaklarını aşar. Ballmer döneminde Nokia’yı satın alan Microsoft, tercihini Windows Mobile işletim sisteminden yana kullanmıştı. Sonunda ne oldu hepimiz iyi biliyoruz. Windows Mobile, Android ve iOS karşısında dayanamadı ve fişi çekildi. Bu dönemde çıkan ve çok ses getiren Lumia 950 XL modeli de tarih olmuştu. Ancak bugün müjdeli bir haber geldi.

Bildiğiniz gibi Microsoft 24 Haziran’da Windows 11 işletim sistemini tanıtacak. Etkinlikten haftalar önce internete ISO dosyası olarak sızdırılan Windows 11‘in Lumia 950 XL’e yüklendiği bugün ortaya çıktı. Geliştiriciler Windows 11’i bu telefona yüklemeyi başardıklarını ancak pek stabil çalışmadığını belirtiyor. Eğer bu işte kafa yorulur ve Windows 11’in ARM desteği beklenen gibi olursa eski Nokia telefonları bilgisayar olarak kullanabilecek seviyeye gelebilir.

Şimdilik Windows 11’in Lumia 950 XL’de çalıştığını gösteren net bir video yok. Aşağıdan sadece Windows 11’in arayüzünü gösteren görsele ulaşabilirsiniz.

Microsoft’un fişini çektiği ve HMD Global‘e sattığı Nokia şu sıralar durgun günler geçiriyor. Giriş seviyesine odaklanan Nokia’nın bir türlü beklenen çıkışı gerçekleştirememesi firmanın sonunun LG gibi olacağını gösteriyor. Şimdilik mobil alanda atılım yapmayan firmanın 2022 yılında yeni bir şeyler deneyeceği söyleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu