Akıllı TelefonAndroidGenelGüncel Teknoloji HaberleriLGMobirollerTeknoloji

LG Güncelleme Konusunda Vites Yükseltti

Telefon sektöründen çekilen LG güncelleme konusunda vites yükseltti. Mevcut telefonlarına Android 12 ve Android 13 güncellemesini sunacak.

LG geçen yıl akıllı telefon işini bitirme kararını açıkladığı zaman, müşterilerine bir süre daha yazılım güncellemeleri ve servis desteği sağlamaya devam edeceğine dair güvence verdi. Şirket, G ve V serisi telefonların yanı sıra Velvet ve Wing de dahil olmak üzere 2019’daki amiral gemisi telefonlarının güncelleneceği açıklandı. LG güncelleme konusunda eski müşterilerini yarı yolda bırakmayacak gibi görünüyor.

LG güncelleme işinde başarılı olacak!

Geçen ay Velvet, şirketin Android 12 güncellemesini alan ilk telefonu oldu. Şimdi şirket, bu çeyrekte diğer hangi telefonların yazılım güncellemesini alacağını açıkladı. Şirket, 2022’nin ikinci çeyreğinde güncelleme alabilecek modellerin bir listesini yayınladı. Orta sınıf Q52, LG Velvet ve LG Wing modelleri güvenlik güncellemelerini alırken, Q92 5G, V50 ThinQ ve V50S ThinQ Android 12’yi alacak.

Özellikle, LG V60 listede yok. Ancak bunun nedeni muhtemelen telefonun Güney Kore’de resmi olarak piyasaya sürülmemiş olması. Şirket, LG Wing ve Velvet adlı iki telefonun da üçüncü çeyrekte Android 13 alacağını belirtti.

LG

Telefon sektöründen çekilmesine rağmen belli başlı modellerine güncellemeler sunacak olan Güney Koreli firma, ismini bu sayede zedelememiş olacak. Akıllı telefon işinde başarılı olamayan ve Çinli üreticilerin gerisinde kalan firmanın bu alandan çekilmesi çok isabetli bir karardı. Güncelleme konusunda faaliyet gösterirken başarısız olan firma, sektörden çekildikten sonra tüm iş gücünü güncellemelere vermiş gibi görünüyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu