Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriLGTeknoloji

LG G6, G5’ten daha ucuz olabilir!

Son yıllarda mobil dünyasında bekleneni veremeyen LG için 2016 yılı da başarılı geçmedi. Mobil birimiözellikle de amiral gemisi telefon G5 satışlar noktasında hayal kırıklığı yarattı denebilir. Telefonun kısmen modüler bir tasarıma sahip olması kullanıcı alışkanlıklarını yıkmak da pek başarılı olmadı. V20 ile modüler tasarımı terk eden şirket, LG G6 modelinde de yine modüler tasarımı kullanmayacak. Kısa süre önce ortaya çıkan görüntüler zaten bu gelişmeyi doğrulamıştı.

LG G6

LG G6 büyük olasılıkla şubat sonunda gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacak. Diğer taraftan tanıtıma iki ay ay gibi bir süre kalan telefon hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak KB Securities analisti ve sektörün bilinen isimlerinden Kim Dong-won G6 akıllı telefona ilişkin önemli bir iddiada bulundu. Analiste göre LG G6, G5’ten %20 oranında daha az bir maliyete sahip olacak. Özellikle LG’nin modüler tasarımdan vazgeçecek olması maliyetlerin beşte bir oranında azalmasını beraberinde getirecek. Tabii bu durumun telefonun satış fiyatına etkisinin nasıl olacağını şu an için kestirmek zor.

LG’nin 2017 yılında mobil dünyasında yapacağı atılımda en önemli adım olarak gösterilen G6’nın dünya piyasalarında satışa sunulacağı ortalama fiyat telefonun satış rakamlarına önemli bir etkiye sahip olacaktır.

LG G6 başlıca özellikler

-5,3 inç yeni nesil IPS LCD ekran

-Snapdragon 835

-64 GB arttırılabilir hafıza

-6 GB RAM

-2 adet 16 megapiksel arka  kamera, 12 megapiksel ön kamera

-3600 mAh pil gücü

-İris tarayıcısı

-Android 7.0

G6’ya ait görüntülerin yer aldığı video

>> İlginizi çekebilir; Galaxy S8 modelinde yer alacak bir özellik daha ortaya çıktı

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu