Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriLGTeknoloji

LG Display dünyanın ilk 5.7-inç QHD+ 18:9 ekranını duyurdu

Dünyanın önde gelen panel üreticilerinden LG Display, mobil cihazlar için geliştirdiği yeni 5.7 inç QHD+ LCD ekranın duyurusunu gerçekleştirdi. Tüketici talepleri dikkate alınarak daha geniş alanlarda görüntüleme deneyimi sağlamak için 18:9 en/boy oranı kullanılan ekran, özellikle Android 7.0 sonrası işletim sistemine dahil edilen ekranda iki uygulama çalıştırma ve diğer çoklu görevler için optimize edilmiş.

LG Display bir ilki gerçekleştirdi

LG G6 modelinde olmasa bile V serisinde kullanılması beklenen yeni nesil ekran, LG tarafından geliştirilen TOUCH teknolojisi sayesinde mükemmel dokunma tepkileri vaat ediyor. Ekran ayrıca Touch Cover Glass katmanın yer almaması nedeniyle aynı standarttaki panellerden daha ince ve daha hafif bir yapıda.

LG Display

Yeni nesil ekranın sundukları bunlarla sınırlı değil. LG’ye göre 5.7 inç Quad+ HD ekran güç tüketimini %30 oranında düşürüyor ve görünürlük seviyesini %10 oranında artırmıştır.

LCD ekran modülü kalınlığı 1 mm’nin altında olan ekranda üst çerçeve genişliği 0.2mm (geleneksel Quad HD ekranlara kıyasla %20 daha az) kalınlığında, sağ ve sol çerçeveler ise 0.54 mm kalınlığında ve geleneksel ekranlara kıyasla %10 daha önce.

Yeni nesil ekranın Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacak LG G6 modelinde yer alması sürpriz olmayacaktır.

>> İlginizi çekebilir; Huawei P10 çıkış tarihi ve özellikleri!

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu