AppleGiyilebilir TeknolojiLG

LG Display, Apple ile Artık Ortak

Apple, giyilebilir ürünü Apple Watch cihazlarına Micro-LED teknolojisi getirmek için LG Display ile ortak oldular.

Apple, Apple Watch cihazları için OLED ekrandan Micro-LED ekranlara geçiş yapma hazırlıklarına başlıyor. Hazırlıklar hakkında birçok söylenti bulunmasına rağmen bir ekran endüstrisi analisti Ross Young tarafından yapılan açıklamaya göre bu işlemler gerçekten başlıyor.

Apple’ın Apple Watch cihazları için Micro-LED ekrana geçmesi, teknoloji endüstrisi tarafından çok fazla eleştiri konusu olan bir durumdur. Geçtiğimiz zamanlarda şirket ile yapılan bir röportajda 2024 veya 2025’ten itibaren Apple Watch cihazlarında Samsung veya LG Display gibi üçüncü taraf şirketler yerine kendi bünyesinde tasarlanmış olan parçalarla Micro-LED ekranlar kullanmayı planladığını açıklamıştı.

Apple Watch LG Display

Ekran endüstrisi analisti Ross Young ayrıca yeni paylaşımında LG Display’ın 2024 yılının ikinci yarısında Micro-LED parça üretimine başlayacağını ve Apple için yeni paneller geliştirmesi için yeterli bir zaman bırakacağını da belirtiyor. Apple Watch cihazlarının Micro-LED teknolojisine geçmesi ile saatler de gözle görülebilir bir gelişim fark edilecek. Saatlerin ekranları daha iyi renk üretimine, daha iyi kontrasta ve hatta daha parlak ekran gibi gelişmeler sunacak.

Micro-LED şimdilik hangi Apple Watch modellerinde kullanılacağı net olmasa da üst düzey Ultra modellerinde hedef kitlesi ve fiyat skalası göz önüne alındığında en mantıklı model gibi gözüküyor. Daha parlak ekranlar sayesinde saati açık havalarda kullanan kullanıcılar için de ekstra bir avantajı olabilir. Micro-LED teknolojisine geçiş yapmayı planlayan tek dev firma Apple değil. Çok yakın bir zamanda Samsung’un da giyilebilir cihazları için Micro-LED teknolojisini araştırdığı söylentiler arasında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch, Kanda Oksijen Özelliği Nedeniyle ABD’de Yasaklanabilir!

Micro-LED teknolojisi günümüz teknolojisi için önemli bir teknolojidir. Bu teknolojinin gerçekleşmesi LG Display gibi şirketlerin yardımına ihtiyaç duyacaktır. Teknoloji gelişmeye devam ettikçe teknoloji devlerinin Micro-LED’i ürün gruplarında nasıl ve ne zaman uygulayacaklarını görmek ilginç olacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu