Giyilebilir TeknolojiTeknoloji

Lenovo, Akıllı Ayakkabı Duyurdu

Çin menşeli teknoloji devi Lenovo akıllı ayakkabı geliştirdi. Şimdilik prototip aşamasında olan akıllı ayakkabı neler sunuyor?

Lenovo Yaoat F2 olarak isimlendirilen akıllı ayakkabı bağcıklı ve bağcıksız olmak üzere iki farklı tasarımda karşımıza çıkıyor. Intel ile birlikte geliştirilen ayakkabıda Intel işlemci kullanılıyor. Su sızıntılarına karşı dayanıklı bir yapıda geliştirilen Yaoat F2’nin birçok noktasında basınç ve hareket sensörleri yer alıyor.

Lenovo

Bu sensörler günlük gerçekleştirilen aktiviteleri algılayabiliyor. Bu bilgiler daha sonra Bluetooth bağlantısı sayesinde ilgili mobil uygulama aracılığıyla akıllı telefonlara gönderilebiliyor.

Yaoat F2’de bir ayakkabı için geliştirilen en iyi astarlardan bir yer alıyor. Şirkete göre söz konusu astar mükemmele yakın bir 3D tarama özelliği sunuyor. Akıllı ayakkabı içerisinde ayrıca bir pil yer alıyor ve bu pil Lenovo’dan yapılan açıklamaya göre kablosuz şarj teknolojisini destekliyor.

Ürünün bu yıl tüketicilerle buluşup buluşmayacağı şimdilik bilinmiyor.

575a73cd96b79

>> ilginizi çekebilir: Galaxy Note 5 için Güncelleme Yayınlandı

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu