Lamborghini Huracan Tecnica İştah Kabartıyor

Lamborghini’nin yeni gözdesi Lamborghini Huracan Tecnica tanıtıldı. Firmaya özgün fıstık yeşil rengi bu modelde çok daha şık görünüyor.

Lüks otomobil üreticisi Lamborghini, yeni otomobillerini tanıtmaya tam gaz devam ediyor. Rakipleri elektrikli otomobillere geçiş yaparken hala benzili otomobil üreterek çevreye değer vermediğinin sinyallerini veren firma, tasarım ve performans konusunda farkını ortaya koymayı başarıyor. New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nın (NYIAS) bir parçası olarak New York’ta düzenlenen özel bir etkinlikte Lamborghini, en yeni süper otomobili Lamborghini Huracan Tecnica ile resmen şov yaptı. Güçlü bir yol ve palet arabası oluşturmak için Huracan ahırındaki diğer modellerden güç alıyor.

Huracan Tecnica, 640 Cheval-Vapeur (CV) veya kabaca 631 beygir gücü (464 kilovat) üretecek şekilde ayarlanmış Huracan STO’nun motorunu kullanıyor. Arka tekerleklere 416.7 pound-feet (565 Nm) tork sağlayan arkadan çekişli bir otomobil. Lamborghini’nin açıklamasına göre bu canavar 0’dan 100’e 3.2 saniyede çıkabiliyor.

Özel olarak ayarlanmış ve modifiye edilmiş bir süspansiyon, sürücü tarafından sürüş modu ayarlarıyla daha da ayarlanabiliyor ve arka tekerlekten doğrudan yönlendirme, daha sert virajlar anlamına geliyor. Bu özellikler, fren soğutma iyileştirmeleri ile daha da geliştirilmiştir.

Lamborghini Huracan Tecnica

Lamborghini, Huracan Tecnica’yı 15 Nisan’da halka açılan ve 24 Nisan’da kapanacak olan New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sergileyecek. Otomobil üreticisi, aracın lansman tarihine daha yakın bir zamanda daha fazla ayrıntı sağlamayı vaat ediyor. Şimdilik bu canavarın fiyatı belli değil. Muhtemelen Türkiye’ye de 1 ya da 2 tane gelecektir.

Başa dön tuşu