Kripto Para Piyasası Artık Apple’dan Daha Değerli!

Bitcoin’deki yeni ralli ile kripto para piyasası tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı ve artık piyasa Apple’ı da geçmeyi başardı.

Ekim ayından başından bu yana Bitcoin, değerinin %30undan fazla arttı. Bu, para birimini 2021’in sonuna kadar önceki fiyat rekorunu kırma yoluna soktu.

Bitcoin’in son fiyat artışı sayesinde kripto para piyasası tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin, son iki hafta içinde %30’dan daha fazla değer kazandığı için Ekim ayının başından itibaren bu yana büyük kazançlar elde etti.

Kripto Para Piyasası Durmak Bilmiyor, Artık Herhangi Bir Şirketten Daha Büyük!

Cardano(ADA) ve Ethereum(ETH) gibi altcoinler de bu hafta büyük değer kazandı ve kripto piyasasının en yeni fiyat rallisine katkıda bulundu. Bu gelişme ile kripto piyasası dünyanın en değerli şirketi olan Apple’dan daha değerli hale gelmesine neden oldu.

Mevcut kripto piyasa değeri, Apple’ın 2.33 trilyon dolarlık piyasa değerine kıyasla 2.49 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Bitcoin’in bu yılın sonuna kadar altı haneli bariyeri kıracağı da görüşlerde mevcut. Eğer bu durum gerçekleşirse kripto piyasası giderek daha fazla büyüyecek.

Dahası, kripto analisti Simon Peters, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketinin, para biriminin birkaç ay içinde 100 doların altından 1000 doların üzerine çıktığı 2013 yılında gördüğümüze benzer olduğunu kaydetti. Bitcoin şu anda 61,314.66 dolardan işlem görüyor. Ethereum da 3,885.79 dolara ulaşarak büyük artışlar elde etti. Binance Coin ise 471.08 dolardan işlem görüyor. Kripto piyasası hakkında yeni gelişmeler için takipte kalın.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu