Kirin 5G İşlemcilerle Orta Segment Huawei Telefonlar Coşacak

Huawei, Mate 60 serisinde yer verdiği Kirin 5G işlemci birimini orta segment modellere de getirmeye hedefliyor.

Huawei, akıllı telefon dünyasında 2019 yılında kaldığı yerden devam edecek desek yeridir. Markanın Huawei Mate 60 serisi modellerde 5G destekli Kirin bir işlemci kullanması sektörde taşların yerinden oynamasına neden oldu. Mate 60 serisinin başarılı satışlarının ardından şirket bunu daha ileri götürmeyi hedefliyor.

Huawei Kirin İşlemcili Orta Sınıf 5G Telefonlar

Çinli IT Times sitesinin yakın tarihli bir raporu , Huawei’nin ekim ayı başlarında orta sınıf bir 5G telefonu piyasaya sürmeye hazırlandığını öne sürüyor. Bu hamle, Huawei’nin zorlu küresel koşullar altında bile tüketicilerine çeşitli seçenekler sunma konusundaki kararlılığının bir göstergesi olacak.

IT Times’ın aktardığı endüstriyel tedarik zincirindeki kaynaklara göre, Huawei‘nin yakında çıkacak orta sınıf 5G telefonunun Nova 12 serisinin bir parçası olacak.Bu seri stratejik olarak en son teknolojiden ödün vermeden uygun fiyat arayan genç kullanıcılara ve selfie tutkunlarını hedef alacak.

Öte yandan Huawei’nin küresel akıllı telefon pazarına geri dönüşü ivme kazanıyor. Son raporlar, şirketin yeniden dünya devleri arasında yer almak için kapsamlı bir plan hazırladığını gösteriyor. Birden fazla HUAWEI Mate 60 serisi modelinin Bluetooth Özel İlgi Grubuna (Bluetooth SIG) kaydedilmesi, bu telefonların ileride küresel çapta satışa sunulacağını işaret ediyor.

Şirketin daha geniş küresel sahneye dönüşü heyecanla beklenirken, HUAWEI telefonlarında Google Mobil Hizmetlerinin (GMS) bulunmaması hala önemli bir eksik.  HUAWEI’nin son derece rekabetçi küresel akıllı telefon pazarındaki payını yeniden kazanmaya çalışması nedeniyle bu engelin aşılması gerekecek.

Şunu da hatırlatalım; Huawei telefonlarda resmi olarak Google uygulama ve servisleri yer almıyor olsa da, GBox gibi üçüncü parti uygulamalarla bu eksikliğin üstesinden gelinmekte.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu