Kim Demiş Kirin Öldü? Efsane Geri Döndü! Kirin 820E 5G

Karizma desen var, işlevsellik desen var. Huawei’yi yıldırmak çok zor olacak. Kirin 820E 5G yonga seti, 2021 yılına damga vuracak.

Huawei bu yıl Nova 7 SE model telefonunu piyasaya sürecek. Kirin 820E 5G yonga setinden güç alması beklenen akıllı telefon için şirketin hedefleri büyük. Yeni yonga setinin 820 5G’den daha az güçlü olması bekleniyor. Şimdilik ayrıntılar bilinmiyor ancak orta segmentte oldukça iddialı olacağını söylemek mümkün.

Huawei amiral gemisi Kirin yonga setlerinde oldukça iddialı olduğu için ABD bu durumu tehdit olarak algıladı. Bu nedenle Huawei ince ve derinden yürümeye başlıyor. Amiral gemisi telefonlar için Kirin 9000 yonga seti fazla ses getirince 9000E piyasaya sürülmüştü. Huawei aynı yöntemi orta segmentte de kullanmaya karar verdi. MediaTek ve Qualcomm arasındaki kıyasıya rekabette Samsung fazla ses çıkarmadan ilerlerken Huawei de aynı taktikle yoluna devam edecek.

Nova 7 serisi geçen yıl çok tutulduktan sonra SE ve Youth Edition versiyonları da çıktı. Bu yılki de SE Lohas adıyla piyasaya sürülecek. Telefon 2400 x 1080 çözünürlüğe ve 60Hz yenileme hızına sahip 6.5 inçlik bir ekranla gelecek. Arka tarafta dört kamerası yer alacak. 64 MP f/1.8 diyafran açıklığına sahip ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera, 2 MP derinlik sensörü ve 2 MP makro kamera ile ön tarafta 16 MP özçekim kamerası bulunacak. Telefon 4000 mAh batarya ve 40W hızlı şarj desteğiyle gelecek.

Yonga seti ve telefona dair ayrıntılar için bizi takip etmeye devam edin…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu