BilgisayarDizüstü BilgisayarGüncel Teknoloji HaberleriTeknoloji

İşte Vergisiz Alabileceğiniz Bilgisayar Modelleri!

Uzun süredir beklenen vergisiz bilgisayar indirimi sonunda yürürlüğe girdi. Sizler için vergisiz bilgisayar modellerini listeledik.

Hükümet tarafından seçim beyannamesi olarak ortaya atılan üniversite öğrencilerine vergisiz telefon, bilgisayar ve tablet desteği sonunda yürürlüğe girdi. 1 Kasım itibariyle tek sefere mahsus alınacak telefon ve bilgisayarlara 5500 TL’ye kadar teknoloji desteği sağlanacak. 7 milyon civarı üniversite öğrencisinin yararlanacağı bu indirim ile alınabilecek bilgisayar listesini sizler için hazırladık. Listede yer alan ürünlere yüksek talep olduğu için anlık stok ve fiyat değişikliği yaşanabilir. Haberin yazıldığı an itibariyle fiyatları geçerlidir.

Bu teknoloji desteğinin nasıl işleyeceğini merak ediyorsanız diğer haberimize göz atabilirsiniz.

Vergisiz Alınabilecek Bilgisayar ve Tablet Modelleri

Listeye baktığımızda Lenovo, Asus ve HP markasının dizüstü bilgisayar modellerini görüyoruz. Özellikle Lenovo markasının V15 modeli 8 GB RAM ve 512 GB depolaması ile göze çarpan modeller arasında. Sadece Lenovo değil Asus ve HP markasının da 8 GB RAM ve 256, 512 GB SSD depolamaya sahip modelleri seçenek olarak sunuluyor. 8 GB’dan aşağı RAM’e sahip bir modeli almanızı tavsiye etmiyoruz.

Ekran olarak 14” ve 15.6” inç seçenekleri mevcut. Burada kendinize göre uygun ekran boyutunu seçtikten sonra çözünürlük olarak genelde Full HD kaliteye sahip modeller var.

İşlemci tarafında Ryzen 3 ve ya 5. nesil U serisi verimlilik işlemcileriyle birlikte Intel Core i3 12. nesil U serisi verimli işlemcileri arasında tercihinizi yapabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki bu işlemci ve 8 GB RAM kombinasyonuyla dizi ve film izleme, ofis ve internet işlerinizi halledebilirsiniz. Yüksek oyun ve render performansı beklememek gerekiyor.

Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Almanın Şartları Neler ?

  • Nihai satış fiyatı 9.500 TL’yi geçmeyen telefon ve bilgisayarlar için geçerli olacak.
  • Bilgisayar ve telefonda toplam destek miktarı en fazla bir ürün ve 5.500 TL ile sınırlı.
  • Sadece elektronik ortamda faturalandırılan cihazları kapsıyor.
  • Satın alınan telefonların en az iki yıl satın alan öğrenci tarafından kullanılması zorunlu.
  • İnternet desteği tek bir hat ile sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca ayda 10 GB.
  • Kararda yer alan şartların ihlalinin veya desteklerden usulsüz yararlanıldığının tespit edilmesi halinde yararlanılan destek tutarı ödemenin yapıldığı tarihten itibaren gecikme zammı oranında hesaplanarak geri alınacak.

Kaynak: www.akakce.com

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu