Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji Haberleri

iPhone’un pek bilinmeyen bu özelliği hayat kurtarıyor: Hatalarınızı saniyeler içinde düzeltin!

iPhone klavyesindeki gizli özellik sayesinde, saniyeler içerisinde kelimeler arası gezinebilir ve hatalarınızı düzenleyebilirsiniz.

Günlük hayatta elimizden düşüremediğimiz akıllı telefonlarımız ile yeri geliyor mesajlaşıyor, yeri geliyor notlar çıkarıp sosyal medyada paylaşımlar yapıyoruz. Tüm bu işlemler sırasında ise çoğunlukla klavyeden faydalanıyoruz. Ancak bazen yazdığımız kelimelerde hatalar olabiliyor ve bunları geri dönüp düzenlemesi de eminim ki pek çoğunuz için zaman kaybı oluyordur. Neyse ki Apple bu noktada harika bir kolaylık sunuyor.

iPhone klavyesindeki gizli özellik hayat kurtarıyor

Eğer bir iPhone sahibi iseniz klavyede yaptığınız kelime hatalarını çok kısa süre içerisinde düzenleyebilirsiniz. Bunun için ek bir uygulama veya işleme gerek kalmıyor. Tek tuş ile klavyenin alt kısmında yer alan ‘Boşluk’ butonuna basılı tutmanız yeterli olacak.

Ekran görüntüsünden de anlaşıldığı üzere ‘Boşluk’ butonuna basarak kelimeler arasında gezinebilir, hatalarınızı düzeltebilirsiniz. 

Oldukça faydalı olan bu özellik pek çok kişi tarafından bilinmiyor. Her iPhone sahibinin bilmesi gereken bu özellik sayesinde zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız. Tek yapmanız gereken en altta yer alan boşluk tuşuna basmak ve istediğiniz metne doğru kaydırmak. 

Peki siz bu özelliği biliyor muydunuz? Düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu