Akıllı SaatAppleGüncel Teknoloji HaberleriiOSiPhone

iPhone SE 4 İşte Böyle Görünecek

Apple'ın genellikle iki yılda bir yenilediği iPhone SE serisinde bir sonraki modelin görüntüleri ortaya çıktı. iPhone SE 4 büyük değişimle geliyor.

Bu yıl tanıtılacak olan iPhone 16 serisine ilişkin sızıntılar ve söylentiler tüm hızıyla sürüyor. Bu yılda daha çok iPhone SE serisinin haberlere konu olmasını beklerdik, zira SE serisi iki yılda bir yenileniyor. Ancak çeşitli raporlara göre iPhone SE 4 2025’e ertelendiği için bu modeli gündem arasında pek göremiyoruz. Ama yine de çeşitli sızıntılar yaşanmıyor değil. Bugünkü bir gelişme görünüşe bakılırsa iPhone SE 4’ün tasarımını doğruluyor.

iPhone SE 4 Tasarımı Sızdırıldı

iPhone SE 4’ün iPhone 14 serisiyle aynı tasarıma sahip olacağı bir kez daha onaylandı. Geçen ay sızdırılan CAD tabanlı görselleri henüz ortaya çıkan kılıf görüntüleriyle uyumlu görünüyor. Sızan görüntü, iPhone SE 4’ün tasarımının gerçekten de iPhone 14’e benzeyeceğini ortaya koyuyor. Sol tarafta ses düğmesi ve sessiz anahtarı için kesikler görülüyor. Apple’ın daha sonra iPhone 15 Pro modellerinde bulunan eylem düğmesini değiştirip değiştirmeyeceği henüz bilinmiyor. Güç tuşu sağ kenarda bulunur.

Sızdırılan kasaya göre arka panelde tek bir kamera sensörünü barındıran yatay hap şeklinde bir kamera modülü bulunacak. Ayrıca LED flaş ünitesi için bir delik de bulunmaktadır.

iPhone SE 4’ün ön tarafında çentikli bir ekran yer alacak. Bu çentik ön kamera ve yüz tanıma sensörlerini barındıracak. Sızan görüntü aynı zamanda Apple’ın yeni nesil SE modelinde Touch ID sensörünü kaldıracağını da doğruluyor. Bu aynı zamanda yeni modelin SE 3’e kıyasla daha ince çerçeveler ve bununla birlikte  daha geniş bir ekran sunacağı anlamına geliyor.

Geçmiş raporlara göre iPhone SE 4’ün 2025’e erteleneceği söyleniyor olsa da kılıf üreticilerinin akıllı telefon için üretime başlamış görünüyor. Bu nedenle 2024’teki bir duyuru süpriz olmayacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu