Akıllı TelefonAppleGenelGüncel Teknoloji HaberleriiPhoneMobirollerTeknoloji

iPhone Bayileri Ne Kadar Kazanıyor?

Apple’ın iPhone’ları satana da para kazandırıyor. Peki, iPhone bayileri ne kadar bir gelir elde ediyor? İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Apple, iPhone’larından bildiğiniz gibi firmanın ana gelir kaynağı olacak kadar çok para kazanıyor. Peki, iPhone bayileri ne kadar kazanıyor diye hiç merak ettiniz mi? Mydrivers’a göre Çinli iPhone satıcıları çok kazanıyor. İçlerinden biri, yalnızca kullanılmış iPhone’lar sayesinde, Hunan, Yanjiao’da bir daire satın almak için birkaç yıl içinde para biriktirdiğini söyledi.

Son zamanlarda, çeşitli faktörler nedeniyle, giderek daha az kullanıcı akıllı telefonlarını yıllık olarak değiştiriyor. Aynı zamanda, giderek daha fazla kullanıcı, kullanılmış modelleri indirimli fiyatlarla satın almaya hazır. Anlayacağınız ikinci el telefon pazarı büyüyor. Apple’ın iPhone’ları kullanılmış cihaz pazarında lider konumda. iPhone satıcıları ve çeşitli kullanılmış cihaz satıcıları, Android telefonlara kıyasla Apple telefonlarının değerlerini çok daha iyi koruduğunu onaylıyor.

İki yıl önce piyasaya sürülen iPhone 12 Pro Max bile Çin’de 700-800 dolara satılıyor. Bununla birlikte, birçok yeni Android telefonunun fiyatı birkaç günlük kullanımdan sonra yüzlerce dolar düşüyor. Bu konu hakkında pek çok araştırma yapıldı. Android telefonlar ilginç bir şekilde çok hızlı bir şekilde değer kaybediyor.

Yakın tarihli bir röportajda başka bir bayi , iPhone 14’ün piyasaya sürülmesini dört gözle beklediğini belirtti.

İsmi açıklanmayan bayi; “Bir sonraki adım, iPhone 14’ün Eylül ayında piyasaya sürülmesini beklemek. Bir yıl içinde para kazanmak için en iyi zaman gelmek üzere. Geçen yıl iPhone 13’ü yeniden satarak iki ayda 44.000 dolardan fazla kazandık. Şimdi gelirlerimizi daha da artıracağız.” açıklamasında bulundu.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu