Akıllı TelefonAppleGeneliOS

iPhone 8 ile ilgili yeni haberler var!

Akıllı telefon pazarında onuncu yılını kutlamaya hazırlanan Apple için 2015 ve 2016 pekte iyi geçmedi diyebiliriz. 2016 son çeyrek raporları henüz açıklanmadıysa da gerileme eğilimine giren iPhone satışları firmanın büyük ortaklarını zora sokmuş durumda. Evet gelirler iyi ama satışların düşmesi bambaşka bir endişeyi de beraberinde getiriyor. İkincilik koltuğunda oldukça sağlam bir şekilde oturan Apple’ın en büyük rakibi ise Huawei oluyor. 2017 yılında iPhone’nun 10. yılını farklı etkinlikler ile kutlayacak olan Cupertinolu üretici bu yıl ilk kez “S” serisini atlayacak ve direkt iPhone 8‘e geçiş yapacak gibi görünüyor.

iPhone 8
iPhone 8

Apple ile ilgili en doğru analizleri yapan  KGI Menkul Kıymetler’nden Ming-Chi Kuo yayınladığı bir raporla yeni nesil iPhone‘da kablosuz şarj teknolojisinin olacağını dile getirdi. Samsung Galaxy S6’dan beri bu özelliği telefonlarında kullanıyor. Gelen bilgilere göre Apple bu teknolojiyi bir değil birkaç adım öteye taşıyacak. Bu söylentiler doğru olur mu bilinmez ama Apple, ekran, yonga seti ve kablosuz şarj teknolojisi için gerekli çipi Samsung‘tan alırsa satılan her iPhone’dan Güney Koreli üreticinin ciddi anlamda bir kar elde edeceği ortaya çıkıyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu