GeneliOS

iPhone 7 Konsept Görüntüleri Yayınlandı

iPhone 7 modeline ait en gerçekçi görüntüler yayınlandı. Telefon için ayrıca kılıf satışı da başladı. Yeni nesil iPhone’lar neler sunacak?

Sadece mobil dünyasının değil, tüm dünyanın merakla beklediği iPhone 7 cephesinde gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak telefonun konsept tasarımları yayınlanırken, satışa çıkacak kılıflar da iPhone 7’nin tasarımı hakkında önemli ipuçları veriyor.

iPhone 7 Tasarım Nasıl Olacak?

iPhone 7 beklendiği gibi iPhone 6’dan bu yana devam eden tasarım anlayışını sürdürecek. Ancak bu durum tasarım noktasına kayda değer farklılıklar olmayacak anlamına gelmiyor. İlk olarak yeni nesil iPhone’larda kulaklık girişi olmayacak.

iPhone 7

Yeni nesil iPhone serisinde ses akışı Lightning portu ya da Bluetooth bağlantısı aracılığıyla sağlanacak. Anten çizgileri yukarı ve aşağı noktalara çekilerek görünürlüğü önemli ölçüde giderilmiş.

Diğer önemli bir nokta ise büyüyen kamera sensörö. Büyük ekranlı iPhone bu noktada standart modelden daha farklı olacak. Telefona çift kameralı sistem eşlik edecek. iPhone 7’de ise tek kamera olacak, ancak sensör selefine göre önemli ölçüde büyüyecek.

2

Plus (ya da Pro) modelini özel kılan bir diğer nokta ise smart connector girişi olacak. iPad Pro serisi tabletlerde kullanılan bu giriş sayesinde telefona harici klavye başta olmak üzere birçok aksesuar bağlanabilecek.

3

4

>> İlginizi çekebilir; Galaxy S7 Edge ve LG G5 Fotoğraf Karşılaştırma Testi [Video]

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu