Akıllı TelefonGeneliOS

iPhone 7 Çok Ama Çok Güçlü!

iPhone 7 tanıtıldıktan sonra AnTuTu testinde ilk performansını gösterdi. Dört çekirdekli Apple A10 Fusion işlemcisinden güç alan yeni iPhone rekor kırdı.

Apple’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni iPhone’lar performans rekorları kırmaya devam ediyor. Plus modelinin Geekbench testinde görünmesinin ardından bu defa iPhone 7, AnTuTu testinde ilk performansını gösterdi.

Apple A10 Fusion Rakipsiz Görünüyor

Saat frekans hızı henüz açıklanmayan dört çekirdekli Apple A10 Fusion işlemcisi test sonucuna göre rakipsiz görünüyor. Altı çekirdekli GPU’nun eşlik ettiği işlemci, AnTuTu testinden 178.397 puan almayı başardı. Bu sonuç, iPhone 7’yi zirvenin yeni sahibi yaptı.

iPhone 7

Android tarafından AnTuTu testinde en iyi sonucu 140.288 puan ile OnePlus 3 modeli göstermişti. Apple’ın bir önceki telefonu iPhone 6s ise çift çekirdekli Apple A9 işlemcisiyle 133.781 puan almayı başarmıştı.

Son bir hatırlatma yapacak olursak; iPhone 7’de 2 GB RAM, Plus modelinde ise 3 GB RAM yer alıyor.

>> İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy S7 Gerçek Kullanım Pil Testi

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu