GeneliOS

iPhone 7 16GB Modeli Olacak mı?

iPhone 7 cephesinden önemli bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak güvenilir kaynaklar telefonun 16GB’lık modelinin olmayacağı bilgisini verdi.

Android tarafından giriş seviyesi akıllı telefonlarda kullanılan 16GB dahili depolama günümüzün en pahalı telefonlarından biri olan iPhone’da hala varlığını sürdürüyor. Kullanıcılardan yoğun eleştiri alan 16GB’lı sürüm neyse ki iPhone 7 modellerde olmayacak.

16GB’lık iPhone 7 Rafa Kalkıyor

IHS Teknoloji Piyasa Araştırmaları Direktörü Kevin Wang bu noktada tedarikçilerden aldığı sağlam bilgileri takipçileriyle paylaştı. Wang’a göre yeni nesil iPhone’lar 32GB’lık sürümle satışa sunulacak. RAM ise bir kez daha 2GB’tan oluşacak.

Gelen haberlere göre Plus modeli bellek biriminde küçük ekranlı iPhone‘dan farklı olacak. Smart Connector girişine sahip olması beklenen akıllı telefona 3GB RAM eşlik edecek. Telefonun ayrıca 256GB’lık sürümünün de olacağı iddialar arasında.

iPhone 7

Tabii iPhone 7 serisinin 32GB’tan başlayacak olması Apple cephesinde ellerin ovuşturulması anlamına gelebilir, zira fiyatlar daha yukarı çekilecektir.

Apple’ın yeni nesil iPhone’larda tasarım anlayışını değiştirmesi beklenmiyor. Yine bazı kozmetik dokunuşlar görmeyeceğiz değil.  Bir sonraki iPhone’lar iPhone 6s serisiyle neredeyse aynı kasa ebatlarına sahip olacak. Son sızıntılar iPhone 7 serisinin 1 mm daha kalın olacağını gösteriyor. Bu da telefonda yer alacak pillerin biraz olsun büyüyeceği anlamına gelebilir.

Kulaklık girişinden yoksun tasarım ve yukarı/aşağı kenarlara daha yakın konuma yerleştirilen anten çizgileri tasarımda karşımıza çıkan diğer önemli hususlar olacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu