iPhone 16 Ultra’ya Şimdiden Göz Atın!

iPhone 15 serisi değil, bir sonraki yıl tanıtılacak iPhone 16 serisinden söz ediyoruz. iPhone 16 Ultra şimdiden sızdırıldı.

iPhone 15 ailesinin duyurusu bu yıl sonbaharda gerçekleşecek. Önümüzdeki daha birkaç aylık bir süre olmasına karşın Apple’a yakın kaynaklar serinin nasıl bir görünüme sahip olacağını aşağı yukarı ortaya koydu. Bugün gerçekleşen bir sızıntıda sürpriz bir şekilde iPhone 15 ve iPhone 16 serilerinin tepe modelleri yan yana getirildi. Şu an için oluşturulan çizimlerden söz ediliyor, ancak bu iddiaların gerçekleşme ihtimali fazlasıyla güçlü. Ayrıca sızıntıya bakılırsa Apple, iPhone 16 serisinde Pro Max yerine Ultra ismini kullanmaya başlayacak.

iPhone 16 Ultra Karşınızda!

Aşağıdaki görseller CAD tabanlı görsellerde iPhone 15 Pro Max ile iPhone 16 Ultra’yı yan yana göstermektedir. Bu sayede yakın zamanda söylentileri dolaşan iPhone 16 Ultra için boyut artışını net bir kendisini gösteriyor.

Apple, mevcut Pro Max modellerde 6.7 inç olan ekran boyutunu 16 Ultra modelinde 6.9 inç seviyesine çıkaracak. Ekran hem büyüyecek hem de genişleyecek. Yayınlanan görsele bakılırsa iPhone 15 Pro Max’in genişliği 76,7 mm, iPhone 16 Ultra’nın ise 77,2 mm olacak.

iPhone 15 Pro Max’in yaklaşık 159,8 mm boyunda olduğu, halefinin ise 165 mm’ye çıkacağı söyleniyor. Hem boyut hem de genişlik noktasında radikal artışlar şaşırtıcı seviyede; ki Apple’ın bu noktada ne kadar muhafazakar olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.

Öte yandan iPhone 16 Pro da iPhone 15 Pro’ya göre büyüyecek. Bunun gerekçelerinden biri 16 Pro’ya dahil edilecek periskop kamera olacak. Periskop kameranın Pro Max ailesine ise bu yıl gelmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu