Akıllı TelefonAppleGüncel Teknoloji HaberleriiPhone

iPhone 16 Pro ve iPhone 15 Pro Yan Yana Görüntülendi

Güvenilir Apple sızdırmacısı Majin Bu, iPhone 16 Pro modelini sızdırdı ve telefonu selefi olan iPhone 15 Pro ile karşılaştırdı.

Ünlü sızıntı kaynağı iPhone 16 Pro ve iPhone 15 Pro‘nun yan yana görüntülerini paylaştı. İki model arasındaki en dikkat çekici fark ekran boyutu olacağa benziyor. iPhone 16 Pro’nun, iPhone 15 Pro’daki 6,1 inç ekrana kıyasla 6,3 inç ekrana sahip olması bekleniyor. Artış çok büyük olmasa da, yeni Pro model kullanıcılara biraz daha büyük izleme alanı sunacak.

Önceki sızıntılar, söylentilere göre Sınır Azaltma Yapısı (BRS) teknolojisi sayesinde iPhone 16 Pro’da daha ince çerçevelere yer verecek. Ancak sızdırılan görüntülerde ekran açık olmadığı için bu detayın doğruluğu onaylanamıyor.

iPhone 16 Pro Periskop Kamera İle Geliyor

Kamera sistemi de geliştirilmesi gereken bir diğer önemli alan olacak. 16 Pro’nun, 15 Pro’ya kıyasla daha büyük bir sensöre sahip olacağı söyleniyor. Daha da önemlisi, sızıntılar iki yeni kameranın dahil edileceğine işaret ediyor: 5x optik yakınlaştırmalı 12 megapiksel periskop telefoto lens (iPhone 15 Pro Max’te yer alan kamera ile aynı) ve 48 megapiksel ultra geniş kamera. Bu yükseltmeler, iPhone 16 Pro’yu 2024’ün en iyi kameralı telefonlar listesinin üst sıralarına taşıyabilir.

Sızan görüntüler aynı zamanda ilgi çeken bir özellik olan özel bir yakalama düğmesini de ortaya koyuyor. Bu düğmenin, geleneksel kamera deklanşör düğmesi deneyiminin yanında, fiziksel basma ile dokunma duyarlılığını birleştirmesi bekleniyor. Ayrıca yakınlaştırma kontrolü gibi ek işlevler bile sunabilir.

Bu değişikliklere rağmen genel tasarım iPhone 15 Pro ile büyük orada aynı kalacak. İlk bakışta iki modeli birbirinden ayırmak zor olabilir. Ekran ve kamera yükseltmelerinin ötesinde 16 Pro’nun daha güçlü bir çip ve biraz daha büyük bir pil kapasitesi de sunması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu