Akıllı TelefonAppleGüncel Teknoloji HaberleriiPhone

iPhone 16 Pro Kamera Birimi Tıraş Makinesine Benzeyebilir

Yeni bir rapora göre iPhone 16 Pro serisinde yer alacak olan kamera birimi elektrikli tıraş makinesine benzeyebilir.

Apple’ın ürün geliştirme süreci genellikle çok sayıda tasarım seçeneğinin geliştirilmesi şeklinde devam eder. Söylentiler, iPhone 16 Pro ve Pro Max’in de benzer bir deneysel dönemden geçtiğini ve prototipler arasında özellikle sıra dışı bazı kamera yapılandırmalarının bulunduğunu gösteriyor. Geçen haftaki bir sızıntı, iPhone 16 Pro için tuhaf bir özelliğe işaret ediyordu: Stres çarkına benzeyen bir kamera modülü.

iPhone 16 Pro Serisinde Kamera Birimi Değişiyor

Şimdi ise yeni bir sızıntı, yaklaşmakta olan Pro iPhone’ların üçgen bir arka kamera modülüne sahip olabileceğini ve bu sayede cihaza elektrikli tıraş makinesini anımsatan farklı bir görünüm kazandırabileceğini öne sürüyor. Güvenilir sızıntı kaynağı Majin Bu, isimsiz kaynaklardan alıntı yaparak iPhone 16 Pro’nun potansiyel tasarımını X/Twitter’da paylaştı.

Apple’ın neden bu tasarımı değerlendirebileceğine ilişkin kaynak, üçgen form faktörünün, daha büyük kamera sensörlerini veya daha fazla sayıda lensi bir araya getirmek için stratejik bir seçim olabileceğini söylüyor.

Potansiyel kamera tasarımlarının yanı sıra iPhone 16 Pro’nun yükseltilmiş bir telefoto lens de içermesi bekleniyor. iPhone 16 Pro Max, iPhone 15 Pro Max’e kıyasla daha büyük bir ana sensöre bile sahip olabilir. Olası adaylardan biri Sony’nin Exmor IMX903 modelidir. Ancak söylentilere göre maksimum kamera çözünürlüğü mevcut nesil modellerde olduğu gibi yine 48 megapiksel olacak.

Apple’ın bir tasarımı tamamlamadan önce çok çeşitli prototipleri test ettiğini unutmamak önemli. iPhone 16 için delikli ön kameraya dair daha önceki söylentiler gerçekleşmedi ve bu üçgen kamera çıkıntısı da aynı kaderi paylaşabilir.

Öte yandan Shiftdelete.net‘in bir haberinde iPhone 16 Pro serisinin renk seçeneklerinin sızdırıldığı iddia edildi. X’te ortaya çıkan görseller 16 Pro ve 16 Pro Max’in fırçalanmış tasarımını ve yeni renklerini ortaya döküyor. Çöl titanyumu (çöl sarısı) ve titanyum grisi renkleri ile satışa sunulması beklenilen 16 Pro modelleri, Apple tutkunlarını eskiye götürdü. Hatırlarsanız iPhone 6 da uzay grisi rengi ile o dönemin en çok satan modelleri arasına girmişti. O günden beri hiçbir modelinde bu rengi kullanmayan Apple, şimdi 16 Pro ile maziye dönüyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu