Akıllı TelefonAppleGüncel Teknoloji HaberleriiPhone

iPhone 16 Pro İşte Böyle Görünecek

iPhone 16 serisinde önemli tasarım değişlikleri beklenirken, kaynaklar son olarak iPhone 16 Pro modelini ortaya çıkardı.

iPhone 16 Pro nasıl bir tasarıma sahip olacak? Merak edilen sorunun yanıtını artık biliyoruz. Telefonun CAD görüntüleri, tasarıma detaylı bir bakış atmamızı sağlıyor. Bazı sızıntılar daha kapsamlı bir yeniden tasarıma işaret etse de 91Mobiles sitesi tarafından elde edilen son görseller serinin önceki modeline benzer bir görünümün süreceğini gösteriyor.

iPhone 16 Pro Karşınızda

iPhone 16 Pro’nun ön kısmı, iPhone 14 Pro serisi ile tanıtılan Dynamic Island anlayışını sürdürecek. Bu taslak, netlik sağlamak için iki adalı bir çentiği tasvir etse de, son tasarım önceki haline benzer olacaktır. Arka tarafta, önceki iPhone’larla tutarlı bir kamera çıkıntısı tasarımı bulunuyor; bu durum kamera düzeninde radikal değişimler olacağını öne süren sızıntıları çürütüyor.

En ilgi çekici eklemeler yeni düğmeler olacaktır.  Renderlerde, sol tarafta yer alan ve muhtemelen mmWave anten muhafazasının yerini alacağı söylenen bir “Yakalama Düğmesi” yer alıyor. Bu düğme, hızlı fotoğraf ve video çekimine olanak tanıyan özel bir kamera düğmesi görevi görebilir veya yakınlaştırma kontrolü gibi ek işlevler sunabilir. Diğer bir olasılık da Apple‘ın yapay zekaya artan ilgisini yansıtacak şekilde bir yapay zeka düğmesi görevi görebilir. Bunun daha büyük bir aksiyon butonu olduğunu öne süren kaynaklar da yok değil. Bu merakımızı gidermek için daha fazla sızıntının ortaya çıkmasını bekleyeceğiz. 

Sızıntılar, düğmelerin ötesinde, hem iPhone 16 Pro hem de iPhone 16 Pro Max için ekran boyutunun 6,1 inç ve 6,7 inçten 6,3 inç ve 6,9 ​​inç seviyesine yükseltileceğini gösteriyor. Daha büyük ekran boyutları kuşkusuz daha büyük kasa yapısı anlamına gelecektir. Ancak bazı raporlara göre Apple eylül ayında tanıtılacak iPhone 16 serisinde ekran çerçevelerini biraz daha inceltecek.

Kamera sistemi ayrıca bazı önemli yükseltmeleri de görebilir. iPhone 16 Pro, gelişmiş yakınlaştırma yetenekleri sunan 5X telefoto lensini büyük kardeşi iPhone 16 Pro Max’ten ödünç alabilir. Ek olarak sızıntıla , Pro modellerine özel 48 megapiksel ultra geniş sensöre işaret ediyor.

Tasarımda radikal bir değişiklik olmasa da 16 Pro bazı ilginç iyileştirmeler sunuyor sunacak. Yeni düğmeler, özellikle de “Yakala Düğmesi”, fotoğrafçılar için dikkat çeken gelişmeler sunabilir. Daha büyük bir ekran ve potansiyel olarak güçlü kamera yükseltmeleriyle 16 Pro, dikkat çeken bir devam model olacaktır.

Tüm bunların sızıntı olduğunu ve Apple’ın nihai durumda sunacağı tasarımın farklı olabileceğini unutmamak gerekiyor. Aynı kaynağın bu ayın başlarında iPhone SE 4’ün CAD görsellerini de ortaya çıkardığını hatırlatalım. 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu