Akıllı TelefonAppleGüncel Teknoloji HaberleriiOSTeknoloji

iPhone 16 Pil Kapasiteleri Belli Oldu! Daha Büyük Daha İyi

Merakla beklenen iPhone 16 Pil kapasitesi belli oldu. Peki yeni kapasiteler nasıl olacak? İşte tüm serinin pil kapasiteleri.

Akıllı telefon pazarının lider markalarından birisi olan Apple yeni nesil iPhone serisini tanıtmaya hazırlanırken iPhone 16 ile iligili detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Bir süredir dillendirilen iPhone 16 pil kapasitesi ile ilgili detaylar da sızıdırıldı. Görünen o ki; iPhone 16 yine 4 farklı model ile gelecek.

Sızıntılara baktığımızda yeni nesil iPhone’ların bir model hariç pil kapasitelerinin artacağını görüyoruz. Buna göre yeni nesil pil mAh değerleri şöyle olacak.

iPhone 16 modelinin iPhone 15 modeline göre %6 daha büyük bir pil ile geleceğini görüyoruz. 3.561 mAh pil gücüne sahip olacak iPhone 16 bu noktada kullanıcıların da beğenisini kazanacak. iPhone 16 Plus modelinin ise pil gücü iPhone 15 Plus modeline göre %9 daha az mAh değerine sahip olacak. 4.009 mAh pil gücüne sahip olacak olan iPhone 16 Plus modeli bu anlamda kullanıcıların beklentisini karşılayacak mı? Bunu da yapacağımız testlerde göreceğiz. iPhone 16 Pro modelinde 3.355 mAh ve iPhone 16 Pro Max modelinde ise %5 daha büyük bir pil bulunacak. Bu da 4.676 mAh pil gücüne denk geliyor.

Apple iPhone 16 Plus

Apple yeni nesil telefonlarında kullanacağı A17 Bionic yonga setinde de 3 nanometre üretim sürecini kullanacağı için pil tarafında büyük bir gelişim olacağını düşünmüyoruz ama yeni telefonların bir önceki modellere göre bir model hariç daha iyi performans vereceği aşikar. Apple yeni nesil telefonlarında AI yani yapay zeka desteğini de yakında açıklayacak ama bu noktada bize neler sunulacak işte bunun cevabını da 10 Haziran tarihinde göreceğiz.

Vivo X100 Ultra, Kameranın Yeni Kralı Olacak

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu