Akıllı TelefonAppleGüncel Teknoloji HaberleriTeknoloji

iPhone 16 Modelinin Metal Kasaya Yeni Pil Teknolojisi Ortaya Çıktı

X'te bir kişi iPhone 16 modelinin metal kasaya sahip yeni pil hücresini gösterdi. Acaba Apple yeni pil teknolojisi üzerinde mi çalışıyor?

iPhone 16 serisi sızıntıları son gaz devam ederken X üzerinde Majin Bu isimli bir kişi, iPhone 16 modelinin pil prototipini paylaştı. Genelde pil üniteleri yumuşak folyo kaplı olur fakat bu sefer metal bir kasaya sahip. iPhone 15 modelinde 3349 mAh batarya bulunuyordu. Paylaşılan bu bataryada ise 3597 mAh hücre kullanılmış. Metal bir kasaya sahip olduğu doğru olursa ısı dağılımına yardımcı olacağı da düşünülüyor.

iPhone 16 Modelinin Pil Hücresi Paylaşıldı

Hatırlarsanız iPhone 15 serisi tanıtıldıktan sonra ciddi ısınma problemleri yaşıyordu. Ardından yazılım güncellemeleriyle çözülen bu problemlerden sonra Apple‘ın iPhone 16 serisinde metal batarya hücresi sayesinde daha iyi termal ısı yönetimi yapması bekleniyor.

Daha yüksek kapasitedeki bataryanın, iPhone 16 modelini, 15’e göre daha ağır hale getirecek. Ayrıca bu yeni metal batarya görselinin yeni bir pil teknolojisine işaret ettiği de düşünülüyor. Metal plaka patlama riskini de azaltıyor olabilir. Bataryanın inceliğine bakılırsa daha yüksek kapasitenin, batarya içerisinde daha yoğun hücrelerle muhafaza edildiği anlamına geliyor. Buna örnek olarak Vivo X Fold 3 Pro’nun katlanabilir telefonlar içerisinde en yüksek kapasiteli bataryaya rağmen en ince modellerden biri. Bunun sebebi ise nispeten yeni bir Silisyum karbür (Si/C) kompozit malzemesi sayesinde.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu