iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ta Kamera Devrimi

Yeni bir rapora göre iPhone 15 ve 15 Plus modellerinde 48 megapiksel ana kameraya geçiş yapılacak. Bu 14 Pro serisindeki kamera olmayacak.

Apple’ın bir sonraki telefonlarında yalnızca iPhone 15 Pro Max’in kamerası önemli ölçüde iyileştirilmeyecek. Standart iPhone 15 ve iPhone 15 Plus için de ciddi kamera iyileştirmelerinin olacağı belirtildi. Temel modellerde 48 megapiksel kameraya geçiş olacak.

HIS analisti Jeff Pu’ya atıfta bulunan MacRumors sitesine göre iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın kameraları devrim niteliğinde bir değişikliğe uğrayacak. Büyük miktarda ışık yakalayacak yeni bir 48 megapiksel sensörden söz ediliyor. Daha büyük sensör ve daha fazla ışık ile birlikte fotoğrafların kalitesinde önemli ölçüde iyileşme sağlanacak.

Yakın zamana kadar daha çok iPhone 15 Pro serisindeki kamera iyileştirmeleri hakkında çok konuşuldu, ancak temel iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın kameraları hakkında çok az şey biliniyordu. Yeni nesil 48 megapiksellik bir sensör ile birlikte standart iPhone 15 serisinin en az 14 Pro serisi kadar hatta daha iyi çekim yapabileceğini söyleyebiliriz.

Analist, iyi bir haber verirken, olumsuz bir gelişmeden de söz ediyor. iddiaya göre 48 megapikselllik sensörün üretiminde bazı sorunlar mevcut. Apple’ın bu sorunları aşması bekleniyor, fakat bu durum iPhone 15 serisinde standart modellerin biraz daha geç çıkış yapmasına neden olabilir. Apple’ın yeni iPhone’larını eylül ayında duyuracağını hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu