AppleGüncel Teknoloji HaberleriiOSiPhone

iPhone 15 Tanıtım Tarihi Mark Gurman Tarafından Açıklandı

iPhone 15 cephesinde heyecan giderek artarken, Apple analisti Mark Gurman serisinin tanıtım tarihini netleştirdi.

Eylül ayı yaklaşırken, dünyanın gözü kulağı Apple’ın iPhone’lar için gerçekleştireceği etkinlikte olacak. Son dönemde bazı sızıntılar iPhone 15 serisi için tanıtım tarihini ortaya koymaya başladı. Şimdi bunlara ünlü Apple analisti Mark Gurman da dahil oldu. Aybı zamanda Bloomberg editörü olan Gurman’a göre yeni iPhone’lar 12 Eylül Salı günü yapılmalıdır.

iPhone 15 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

iPhone 15’in 12 Eylül’de tanıtılacağına dair işaretler giderek artıyor. Ancak, açıkçası, teorik olarak, yine de değişebilir.

Mark Gurman

Gurman, haftalık Power On e-postasında daha önce Apple etkinliğinin 12 veya 13 Eylül’de gerçekleşeceğini, satışların ise 22 Eylül’de başlayacağını söylemişti.

Etkinlik kapsamında Apple’ın iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Pro Max’in yanı sıra Apple Watch Series 9 ve yeni Apple Watch Ultra dahil olmak üzere dört akıllı telefon tanıtması bekleniyor.

iPhone 15 fiyat

Öte yandan Donanımhaber’e göre bu yıl ki Apple etkinliği canlı yayınlanmayacak. Resmî olarak duyurulmasa da, beklenen Apple etkinliği canlı olmayacak. Apple, bu sene de önceden kaydedilmiş sunum formatıyla yeni cihazlarını tanıtacak. Apple Park’a gelen basın ve influencerlar, etkinliği dev ekrandan izleyecek ve sonrasında iPhone 15’i inceleme şansı bulacak.

Pandemi döneminde Apple, iPhone 12 lansmanını Ekim ayına ertelemiş, tamamen sanal bir etkinlik düzenlemişti. Apple, bu formatı 2021’de korudu, 2022’de hibrit bir etkinlik düzenledi.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu