AppleGüncel Teknoloji HaberleriiOSiPhone

iPhone 15 Serisinin Örgülü Kablosu Ortaya Çıktı

iPhone 15 serisinde USB Type-C bağlantı noktasına geçiş sağlanacak. Bununla birlikte yeni kablo tasarımı bizleri bekliyor.

Apple, Eylül ayında iPhone 15 serisini duyurmaya hazırlanıyor. Son dönemde sadece telefonlar değil, kutu içerisinde yer alacak kablo ile ilgili bilgiler de geliyor. Yeni bir sızıntıya göre iPhone 15’in kutu içeriğinde örgülü yeni bir bağlantı kablosu yer alacak. Yeni tasarım, mevcut MacBook veri kablolarından farklı görünüyor. Tasarım olarak en önemli gelişme kablonun renginin telefonla uyumlu olması görünüyor.

Bu kabloyu diğerlerinden ayıran en önemli gelişme ise bugüne kadarki en hızlı USB-C özelliğine işaret eden 40 Gbps’ye kadar bildirilen veri aktarım hızıdır. Ayrıca, daha hızlı telefon şarjı anlamına gelen 100 W’a kadar PD şarj gücünü destekler. Ama hepsi bu kadar değil. Apple, kullanıcı deneyimini daha da geliştirmek için yeni bir MagSafe şarj cihazı da sunacak. Malumunuz bu şarj cihazı, cihazı güvenli bir şekilde tutmak için manyetik bir bağlantı kullanıyor.

Öte yandan Shifdelete.net’in bir haberinde Önümüzdeki ay tanıtılması merakla beklenen iPhone 15 serisinin 35W gücünde şarj desteğine sahip olabileceği aktarıldı. Mevcut olarak iPhone 14 Pro modelleri 27W gücünde şarj oluyor. Standart iPhone 14 modelleri ise 20W. 

Apple önceki modellere göre şarj gücünde hatırı sayılır bir artış gerçekleştirecek olsa da, Android tarafında özellikle Çinli markalar şarj hızı tarafında arayı iyice açtı. Realme 240 watt şarjı birkaç modelde kullanırken, Xiaomi cephesinde ise 300 watt şarj için hazırlıklar sürüyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu