iPhone 15 Pro Satın Almak İçin Kaç Gün Çalışmanız Gerekiyor?

Yayınlanan yeni bir raporda iPhone 15 Pro satın almak kaç gün çalışılması gerektiğine yer veridi. Türkiye olarak rekor bizde.

iPhone 15 serisi, 12 Eylül tarihi itibariyle tanıtıldı ve şu an dünyanın birçok ülkesinde ön sipariş almaya başladı. Kullanıcılar, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro serisi bir model satın almak için uzun sipariş kuyrukları oluşturmuş durumda. Ön siparişler ülkemizde 22 Eylül’de başlayacak. Apple, iPhone 15 serisinin Türkiye fiyatlarını duyuru günü açıkladı. Evet fiyatlar çok yüksek, ancak tahmin edilenden biraz düşük. Hatta Apple sürpriz bir şekilde iPhone 14 ve iPhone 13 serisi bazı modellerin Türkiye fiyatında indirime gitti.

Yeniden iPhone 15 Pro serisine dönecek olursak, bir klasik olan yeni bir iPhone satın almak için kaç gün çalışmanız gerekiyor haberi bu yıl da yayınlandı. Picodi adlı kuruluşun analistleri bu haber için iPhone 15 Pro modelinin 128GB versiyonunu baz aldı. Bu model ülkemizde 64.999 TL’den satılmakta.

Yayınlanan rapora göre iPhone 15 Pro’yu satın almak için en fazla çalışılması gereken ülke Türkiye oldu. Bu modeli yemeden içmeden 123.7 gün çalışarak satın almak mümkün. Hesaplama telefonun ülkedeki satış fiyatı ve ülkedeki ortalama kazanç üzerinden yapılıyor. Listenin ikinci sırasında 79.5 gün ile Filipinler geliyor. Üçüncü sırada 66.6 günle Brezilya geliyor.

iPhone 15 Pro’yu satın almak için en az çalışılması gereken ülkelere baktığımızda zirvede 4.2 gün ile İsviçre bulunuyor. İlk üçteki diğer ülkeler 5.3 gün ile Amerika ve 6.3 gün ile Avustralya’yı görüyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu