Akıllı TelefonAppleGüncel Teknoloji HaberleriiPhone

iPhone 15 Pro Max Bekleyenlerin Canını Sıkacak Gelişme

Yeni bir rapora göre iPhone 15 Pro Max sevkiyatları serideki diğer modellere göre 3-4 hafta daha geç başlayabilir.

Apple, eylül ayının ikinci haftası biterken yeni telefonlarının duyurusunu gerçekleştirecek. Duyurunun hemen ardından sadece 1 hafta sonra ise satışların başlaması bekleniyor. Ancak serinin tepe modeli iPhone 15 Pro Max için olası bir gecikmenin yaşanabileceği bildirildi.

9to5Mac sitesine göre gecikmenin nedeni kamera bileşenleri tedarikçisi Sony’nin Pro Max için gerekli olan görüntü sensörünü zamanında üretemeyebilecek olması. Bu aksilik, üst düzey Pro Max modelinin yeni tanıtılan diğer iPhone modelleriyle birlikte gönderilememesine neden olabibilir.

iPhone 15 Pro Max fiyatı

Mevcut Pro serisinde 3X optik yakınlaştırma gerçekleştiren telefoto kameralar yer alıyor. iPhone 15 Pro Max’in kamerasının ise daha yüksek değerde optik yakınlaştırma yapacağı gelen bilgiler arasında. iPhone 15 Pro’da ise bu kamera yer almayacak. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde ise ana kamera ve ultra geniş açılı kameralar kullanılacak. 

Apple’ın yeni iPhone’ları 12 Eylül’de duyurması bekleniyor ve ön siparişler muhtemelen 15 Eylül’de başlayacak. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus teslimatları ise 22 Eylül’de başlayacak. Ancak iPhone 15 Pro Max’in teslimatları 3-4 haftalık gecikme nedeniyle 6 Ekim ile 13 Ekim arasında başlayabilir. 

iPhone 15 Pro Max’teki kamera yükseltmesinin yanı sıra tüm modellerde USB-C girişine geçilecek. Ayrıca standart ve Plus modelde de artık dinamik ada ekran tasarımı benimsenecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu