iPhone 15 Duyuru Tarihi Açıklandı

iphone 15 duyuru tarihi netlik kazandı. Eylül ayında yeni iPhone’lar görücüye çıkacak. Yeni Mac’ler için ekim ayı işaret edildi.

iPhone 15, yeni Apple Watch serisi ve yeni iPad’lerin duyuru tarihi belli oldu. Bloomberg’den Mark Gurman, Apple‘ın yeni ürünlerini tanıtacağı sonbahar sunumları hakkında içeriden yeni haberler paylaştı. Gurman, ana sunumun 12 Eylül Salı günü gerçekleşeceğini doğruladı. iPhone 15 serisi, Apple Watch Series 9 akıllı saatler ve Apple Watch Ultra, markanın 12 Eylül’deki etkinliğinde tanıtılacak. Şirketin olağan programına sadık kalması durumunda iPhone için ön siparişler 15 Eylül’de, satışlar ise 22 Eylül’de başlayacak.

Etkinlik, iPhone 14 sunumuna benzer şekilde olacak. Önceden kaydedilmiş video, şirketin genel merkezindeki etkinliğin yanı sıra çevrimiçi olarak da gösterilecek. Sunumun ardından davetliler iPhone 15 ve yeni Apple Watch’u test edebilecek.

Ekim ayında başka bir lansman bekleniyor: Apple M3 tek çipli sistemi temel alan ilk Mac’ler. Ancak etkinliğe Apple’ın mı ev sahipliği yapacağı yoksa sadece basın bülteni mi yayınlayacağı henüz bilinmiyor.

Başa dön tuşu