iPhone 14 Serisi Satmıyor! Apple Şokta!

Apple’ın yeni canavarı iPhone 14, satışlarda çakıldı. Ana ve Plus seriyi alan kişi sayısı çok az. iPhone 13 bile daha çok satmıştı.

Cupertinolu teknoloji devi Apple, geçtiğimiz hafta iPhone 14 serisinin satışlarına tüm dünyada başladı. Türkiye pazarında da satışa sunulan bu yeni seri görünüşe göre Apple’ın kabusu olacak. Çünkü ana ve Plus model satmıyor. E-ticaret izleme platformu Sandalwood’dan elde edilen veriler, iPhone 14’lerin satmadığını gösteriyor.

İlk haftada, iPhone 14’ün standart sürümünün satışları, geçen yılın aynı dönemine göre iPhone 13’ün standart sürümünün satışlarına kıyasla %70 düştü. Aynı zamanda iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max satışları da %56 arttı. Standart ana model için en popüler versiyon 128GB versiyonu oldu.

Serinin geri kalanı söz konusu olduğunda, alıcılar 256 veya 512 GB ile donatılmış sürümleri tercih ediyor. Sandalwood, Apple‘ın sözleşmeli montajcısı Foxconn’un 14 Pro ve 14 Pro Max üretimini genişletmek için bazı iPhone 14’ün üretim hatlarını dağıttığına dair önceki raporları da doğruladı .

Analizler, Ekim ayına ertelenen 14 Plus’ın daha büyük ekranlı ve pilli iPhone 14’ün bir kopyası olduğu için satışlarda tamamen başarısız olabileceğini düşünüyor. Apple’ın bu satışları artırması için indirim yapması gerekiyor. Çünkü bu yeni modeller iPhone 13’ten farklı bir deneyim sunmuyor. Hatta işlemcisi bile aynı.

iPhone 14 Türkiye

Apple’ın neden böyle bir hata yaptığı bilinmiyor. Bakalım Cupertinolu firma satışları artırmak için olası bir indirim ihtimalini düşünecek mi? Bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu