iPhone 14 Pro’nun Adası Bazen Sapıtıyor!

iPhone 14 Pro ile gelen Dynamic Island özelliğinin bazı durumlarda bozulduğu ortaya çıktı. Apple’dan çok yakında güncelleme gelebilir.

Apple‘ın yeni bir özellik diye tanıttığı ancak Huawei Mateview 20 modelinde bile yer alan Dynamic Island özelliği hakkında ilginç yorumlar gelmeye başladı. iPhone 14 Pro’nun ilk kullanıcıları Dynamic Island özelliğinin çok nadir de olsa bozulduğunu dile getirmeye başladı. Örneğin, Face ID yüz kilidi açma işlemi sırasında, bazı kullanıcılar Dynamic Island’ın ekran konumundan çıktığını ve ekranın sağ üst köşesine geçtiğinden şikayetçi.

Diğer kullanıcılar, Dynamic Island’a tıklayıp basılı tutarken bazen boş bir dikdörtgenin göründüğünü bildirdi. Diğer durumlarda, hiçbir uygulama çalışmıyorsa, alan tıklamalara yanıt vermiyor. Ek olarak, bazı uygulamalar özellikle patlamalar için tasarlanmış bir kullanıcı arabirimini kullanmaya devam eder. Üçüncü taraf geliştiricilerin, Apple henüz API’yi açmadığı için uygulamalarını henüz Dynamic Island’a erişemiyor.

Mydrivers, mesajlaşma bildirimlerinin gelecekte Dynamic Island’da artık desteklenmediğini duyurdu. Kilit ekranında çentiğin altında daha önce olduğu gibi görünecek.

Apple’ın API’ları geliştiricilere ne zaman açacağı henüz bilinmiyor. Ancak bu API’ların iOS 16.1 güncellemesi ile açılması bekleniyor. Henüz Beta aşamasında olan bu güncellemenin Ekim ayında herkes için indirime sunulacağı söyleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu