iPhone 14 Pro Max Teoride Güzel Pratikte Kötü!

Apple’ın çok ses getirecek telefonu iPhone 14 Pro Max için kötü haber geldi. Telefon teoride güzel pratikte kötü olacak. İşte detaylar.

Apple’ın iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde çentiği hap şeklinde yapacağı uzun zamandır konuşuluyordu. Bu yeni çentiğin kullanıcılara daha fazla kullanım alanı sunması bekleniyordu. Ancak bu beklentiler suya düşecek gibi görünüyor.

Sızıntıları ile ünlü olan Ice Universe, iPhone 14 Pro maketinin bir fotoğrafını paylaştı. Sızıntı devi çentiğin iPhone 13 Pro’daki çentiklerden biraz daha düşük olacağını doğruladı. Başka bir kaynak ise 14 Pro Max ve 13 Pro Max’in ekran görüntülerini üst üste koyarak, yeni telefonlardaki durum çubuğundaki simgelerin biraz daha alçaldığına dikkat çekti.

Yayınlanan bu görsel, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in daha dar bir çerçeveye sahip olmasına rağmen, pratik ekran alanının biraz daha azalacağını gösteriyor. Lvlian ve Baseus dahil olmak üzere birçok tanınmış telefon aksesuarları üreticisi, iPhone serisi telefonları için ekran koruyucuları satışa çıkardı. Bu aksesuarlarda da çentiğin hap şeklinde olduğu açıkça görünüyor.

Apple teoride büyük bir kullanım alanı sunacak gibi görünse de pratikte işler beklendiği gibi olmayabilir. Cupertinolu firma iOS 16 güncellemesi ile birlikte şarj göstergesini nihayet durum çubuğuna eklemeyi akıl etmişti. Bu özellik Pro serisinde de yine batarya simgesinin içerisinde görünecek.

iPhone 14 Pro Max

Apple’ın çentiklerden kurtulması için daha 2-3 yıl var. Ekran altı teknolojileri Apple’ın istediği seviyeye gelene kadar hap şeklinde çentiği göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu