iPhone 14 Ön Kamerası ile Adeta Şov Yapacak

Apple’ın Eylül’de tanıtacağı iPhone 14 serisi ön kamera konusunda rakiplerini dize getirecek. AF ve 6P lens ile ön kamera şov yapacak.

Cupertinolu teknoloji devinin iPhone 14 serisinde AF destekli bir ön kameraya sahip olacağına dair söylentiler uzun süredir dolaşıyordu. Apple’a yakınlığı ile bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo’nun iPhone 14’teki ön kameranın AF teknolojisine sahip olacağını açıklaması ile bu iddialar kesinleşti diyebiliriz. Ayrıca bu zamana kadar önde 5P lens kullanılıyordu. Apple’ın bu yıl yenilik yapıp 6P lense geçeceği söyleniyor.

Ming-Chi Kuo, daha önce tartışılan özellikleri öne sürerek yaklaşan iPhone serisinde öne bakan kamera için bileşen tedarikçilerinin bir analizini yapmıştı. Bu iddialar, yeni iPhone serisinde ön kameranın önemli ölçüde geliştirilerek selfie ve videolar için daha iyi hale getirileceğini gösteriyor. Yeni serinin ön kamerasının lensleri Genius ve Largan tarafından, yeni odak modülü ise Alps ve Luxshare tarafından sağlanacak.

Ayrıca Apple, kamera modülünde Cowell ve ilk kez Güney Koreli şirket LG Innotek ile işbirliği yapacak. LG Innotek ayrıca kamera modülleri sunarken kamera PCB’leri, aktüatörler ve optik görüntü sabitleme bileşenleri (OIS) gibi bazı önemli optik bileşenleri şirket içinde entegre edecek.

iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro

Apple’ın yeni modellerinde çentik konusunda değişikliğe gideceğini de belirtelim. Ana modellerde yine normal çentik yer alacakken Pro serisinde ise hap şeklinde çentik kullanılacak. Lens yapısının değişmesi çentiğin de değişmesini etkileyecek gibi görünüyor. Ayrıca Pro serisiden 48 Megapiksel çözünürlüğünde arka kameraların yer alacağı söyleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu